UTA - Gaz Metan 1-0. Batrana Doamna ramane in Liga 1

Liviu Antal a marcat golul prin care UTA Arad ajunge la 31 de puncte in clasament si este sigura matematic de ramanerea in Liga 1.

Unicul gol al meciului de la Arad a fost inscris la cinci minute dupa pauza, dupa o prima repriza dominata autoritar de UTA.

A fost o centrare din stanga si Ioan Hora a reluat mingea cu capul in bara. Balonul a revenit in careu si Antal a marcat cu un sut in forta.

La 0-0, in prima repriza, portarul oaspetilor Razvan Plesca a avut doua interventii fabuloase.

UTA: Fl. Iacob - Tomozei, Erico, F. Ilie, Şliakov - Roger (Melinte '90+2), Albu, Vorobjovas, D. Rusu (Antal '22) - Hora (C. Rus '81), Miculescu (Tescan '81). Antrenor Laszlo Balint;

Gaz Metan: Pleşca - Baco, Larie, Trif - Butean, De Moura (Francisco Junior '71), Alceus (Pambu '46), Deaconu (Chamed '46), Velisar (Horşia '75) - Costea (V. Morar '15), Valente. Antrenor Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Albu 62, Roger '69, Erico '78, Tescan '87, Antal '89 / Trif '63, Morar '74, Pambou '87.

Cartonaş roşu: Mihai Teja (antrenor) '87.

Arbitri: Andrei Antonie - Vladimir Urzică, Alexandru Vodă - Florin Marcu.