Universitatea Craiova

Universitatea Craiova, remiză cu o echipă din liga a patra germană în primul amical din Antalya

Echipa Universitatea Craiova a terminat la egalitate cu Greifswalder FC, scor 1-1, într-un meci de verificare disputat în cantonamentul de iarnă.

Andrei Ivan a deschis scorul pentru juveți, în minutul 8, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Doar patru minute s-au bucurat oamenii lui Ivaylo Petev de avantaj, Brandt egalând pentru formația din al patrulea eșalon german.

Universitatea Craiova a început meciul în formula: 21. Popescu - 18. Soiri, 26. Zajkov, 15. Badelj, 11. Bancu - 4. Crețu, 23. Căpățînă - 37. Danciu, 28. Mitriță, 9. Ivan - 20. Markovic.

Pentru Universitatea Craiova urmează al doilea și ultimul amical din Turcia, pe 14 ianuarie, contra formației FC Slovacko, ocupanta locului patru în prima ligă din Cehia.