Universitatea Craiova

Reghecampf critică arbitrajul video: ”Se joacă cu destinele oamenilor”

Sursă foto: facebook.com/UCVOficial/

Echipa Universitatea Craiova a evoluat aproape o repriză în inferioritate numerică la partida de campionat cu Sepsi.
Universitatea Craiova - Sepsi 2-1. Prima înfrângere a covăsnenilor

Badelj a fost eliminat în minutul 59, când tabela arăta 2-1 pentru olteni, scor care a și rămas până la finalul întâlnirii.

”Nu a fost cartonaş roşu. Oamenii ăştia de la VAR se joacă cu destinele unui club, unor oameni. Nu ai cum să dai un asemena cartonaş roşu la o asemenea fază. Am suferit foarte mult după acel cartonaş roşu, dar mă bucur de atitudinea jucătorilor”, a declarat Laurențiu Reghecampf.

”Sunt puţin dezamăgit că nu am reuşit să marcăm al treilea gol, al patrulea gol şi să închidem jocul, după care, din posesia noastră, primim gol şi intrăm în degringoladă.

”Am luat galben, dar nu mai contează, prea uşor se joacă ei cu aceste cartonaşe. Depăşesc linia pentru că nu-mi dau seama, trebuie să ţip, să mă agit, sunt pe stadion, nu pot să vorbesc în şoaptă”, a mai spus Reghecampf.