Universitatea Craiova

Mangia, multumit cu punctul obtinut la Ovidiu

Sursă foto: facebook.com/UCVOficial

Devis Mangia, antrenorul echipei CSU Craiova, s-a declarat multumit de punctul obtinut, vineri seara, pe terenul campioanei Viitorul Constanta.

“Nu am jucat prea bine din punct de vedere tehnic, asa ca egalul este bun. Daca nu am castigat inseamna ca nu am meritat sa castigam”, a spus Mangia dupa meci.

Viitorul si Craiova au terminat la egalitate, scor 0-0, un meci in care oltenii au ratat un penalty imediat dupa pauza, iar cu opt minute inaintea finalului Vina de la gazde a primit al doilea galben si a fost trimis mai devreme la cabine.

Craiova ramane pe trei dupa acest rezultat, in timp ce Viitorul rateaza o buna sansa de a se apropia de gruparea din Banie in lupta pentru ultima treapta a podiumului.