4
Slavia Praga
Van Buren 78' Bucha 67' Skoda 41' 34'

Asa am trait CSU Craiova - Slavia Praga

Vineri seara am transmis live text amicalul CSU Craiova - Slavia Praga, meci care a inaugurat noul stadion din Banie.

22:06

Final de meci.

78'

Gol Van Buren!

Inscrie si olandezul Van Buren. Nicio legatura de rudenie cu celebrul DJ olandez Armin van Buuren.

75'

Briceag suteaza peste poarta dupa o actiune personala.

73'

Portarul Popescu, intrat si el putin mai devreme in locul accidentatului Mitrovic, incalzeste tribunele cu o interventie decisiva prin care limiteaza scorul.

70'

Mihaila, jucator intrat pe teren in partea secunda, cade in careul cehilor. Nu se acorda nimic.

67'

Gol Bucha!

Bucha face 3-0 pentru Slavia Praga si se aud primele fluieraturi in tribune.

60'

Spahija salveaza din fata lui Necid la o faza iminenta de gol a Slaviei.

53'

Martic rateaza primul gol al Craiovei dupa un contraatac pornit de la Roman.

52'

Stoch incearca poarta dintr-o lovitura libera de la distanta. Prinde Mitrovic fara emotii.

46'

Se reia meciul de la Craiova. Nu mai putin de trei modificari in tabara Universitatii.

20:58

Pauza in meciul de la Craiova.

44'

Skoda aproape de hattrick. Corner pentru Slavia.

41'

Gol Skoda!

Acelasi Skoda reuseste dubla cu un sut plasat de pe linia careului de 16 metri.

37'

Demarcare a lui Mitrita in careul advers, insa sutul acestuia nu prinde poarta.

34'

Gol Skoda!

Skoda intra in istoria noului stadion din Craiova ca cel dintai marcator. Un sut la coltul lung, mingea loveste bara si intra in poarta.

30'

Contraatac periculos al cehilor cu Stoch in prim plan. Mitrovic n-are nicio problema in a retine.

27'

Kelic vede primul galben al meciului pentru un fault la centrul terenului.

23'

Slavia din nou echipa mai periculoasa si mai aproape de gol. Mitrovic are un nou reflex bun.

21'

Intre timp au ajuns pe stadion si aproximativ 20 de suporteri ai Slaviei Praga.

21'

Mitrovic respinge in afara cadrului portii sutul lui Skoda.

16'

Gustavo cade in careul cehilor si intreg stadionul il fluiera pe centralul Catalin Popa pentru neacordarea unui presupus penalty.

10'

Ocazie a cehilor cu Skoda scapat singur cu portarul cu Mitrovic. Acesta a ezitat sa traga la poarta si a intors mingea pentru un coechipier. Corner pentru Slavia ramas fara rezultat.

7'

Gustavo ii lasa mingea lui Mitrita si acesta suteaza pe jos in bratele portarului.

6'

Bucha suteaza pe spatiul portii. Retine fara emotii Calancea.

4'

Se joaca un fotbal deschis la Craiova si prima ocazie a cehilor nu se lasa prea mult asteptata. Necid reia cu capul alaturi, dupa ce Dimitrov blocase intr-o prima faza.

2'

O noua sansa de gol pentru Craiova la sutul lui Gustavo respins in corner de portarul Slaviei.