Universitatea Craiova

Laszlo Balint dupa 1-1 in Albania: "Plecam cu prima sansa in retur"

Universitatea Craiova a condus pe terenul celor de la Vllaznia Shkoder, dar in cele din urma partida s-a incheiat la egalitate.

Un 1-1 care lasa calificarea sa se decida in returul de peste o saptamana programat in Banie.

"Consider ca plecam cu prima sansa de calificare in retur. Efortul baietilor a fost unul bun, insa este clar ca saptamana viitoare va trebui sa ne ridicam nivelul.

"Trebuie sa analizam foarte bine faza golului, pentru ca acolo au fost niste nesincronizari.

"Dupa aspectul jocului, am fi meritat sa castigam. Am ratat multe ocazii. Adversarul a marcat la prima oportunitate", a declarat Balint dupa meci.

Andrei Ivan a marcat golul Craiovei dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Baiaram in finalul primei reprize.

Gazdele au egalat la sapte minute dupa pauza prin Haxhaj, jucator intrat pe teren in debutul reprizei secunde.