Universitatea Craiova

Eugen Neagoe: ”Sunt dezamăgit de rezultat”

Universitatea Craiova a plecat cu mâna goală de la Ovidiu, deși a condus de două ori liderul Farul.

”Marinarii” au întors rezultatul și s-au impus, cu 3-2, după un penalty transformat de Ionuț Larie, în minutul 84.

”În primul rând sunt dezamăgit de rezultat! Am început ambele reprize foarte bine, am condus. Cred că am făcut nişte cadouri foarte mari şi am primit mai multe goluri decât am marcat.

”Mulţi jucători azi nu au fost la nivelul pe care mi l-aş fi dorit Foarte multe greşeli personale. Nu am ştiut să gestionăm, să ţinem mai mult de minge, ne-am speriat. Nu ştiu de ce!

”Când conduci la echipa de pe primul loc de două ori şi nu pleci nici măcar cu un punct, trebuie să îţi pui nişte întrebări”, a declarat Eugen Neagoe după meciul de la Ovidiu.

Mijlocașul Alexandru Crețu, autorul unei mari ocazii în prima repriza, consideră că pentru Universitatea Craiova lupta pentru titlu s-a încheiat odată cu această înfrângere.

”Suntem dezamăgiți de această înfrângere și cred că lupta la titlu s-a încheiat pentru noi în seara asta”, a declarat Crețu.

Craiova n-are nicio victorie obținută în primele trei etape din playoff.