Universitatea Craiova

CSU Craiova castiga amicalul cu Serif Tiraspol

Echipa CSU Craiova a continuat seria victoriilor in partidele amicale, miercuri seara, cand oltenii au trecut de cei de la Serif Tiraspol.

Juvetii s-au impus cu 2-1 (2-0) prin reusitele lui Tirnacop si Nuno Rocha din prima repriza.

Tirnacop a deschis scorul cu un sut de la 20 de metri, pe coltul scurt, mingea trece printre picioarele unui adversar si surpinde portarul, dupa cum informeaza site-ul oficial al celor de la CSU Craiova.

In ultimul minut al primei reprize Nuno Rocha a majorat avantajul oltenilor cu un sut in vinclu de la 16 metri.

Cu 20 de minute inaintea finalului cei de la Serif Tiraspol au redus din diferenta prin Macritchii . Acesta reluand cu latul din careul mic, dupa o centrare din lovitura de colt.

Sorin Cirtu si Emil Sandoi au inceput meciul in formula Straton – Achim, Frasinescu, Acka, Briceag – Baluta, Madson, Brandan, Tirnacop – Bawab, Nuno Rocha.