1
CFR Cluj
Cvek 68'

Așa am trăit Universitatea Craiova - CFR Cluj

Am transmis live text în această pagină meciul Universitatea Craiova - CFR Cluj din etapa a doua în playoff, Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 32 de ori în principala competiţie internă, începând cu anul 2014. De 10 ori s-au impus oltenii, de 13 ori au câştigat clujenii, iar alte nouă partide s-au terminat la egalitate.

Un singur succes au reuşit clujenii în precedentele cinci deplasări pe terenul craiovenilor, 3-1 pe 15 mai 2021, în rest au fost două victorii ale Universității Craiova şi două remize.

În sezonul regular cele două și-au împărțit victoriile, 2-0 de fiecare dată pe teren propriu.

22:56

Final de partidă.

90'

Mare ocazie pentru Craiova! Bara îi salvează pe cei de la CFR la voleul lui Raul Silva.

85'

Scuffet respinge în afara terenului șutul lui Cîmpanu. O minge grea respinsă cu o mână.

82'

Al 11-lea corner pentru Craiova după șutul lui Roguljic deviat de un adversar.

81'

Ndong cade în careu, dar tot el se ridică rapid și trimite pe lângă poartă.

80'

Hoban în locul lui Deac la CFR.

76'

Se încinge meciul după cele două goluri. Krasniqi trimite pe poarta oltenilor, dar de la margine era ridicat fanionul.

72'

Gol Koljic!

Craiova egalează la primul șut pe poartă din meci prin bosniacul Koljic.

71'

Craiova se aruncă în atac și obține al 8-lea corner în acest meci. CFR n-are nicio lovitură de la colț până acum.

68'

Gol Cvek!

Manea centrează de pe flancul drept și Cvek reia cu capul în poartă. O fază pornită de la o banală aruncare de la margine.

55'

Muhar îl cală pe Screciu și oltenii solicită eliminarea jucătorului de la CFR.

54'

Ivan primește în fața porții adverse, dar se complică în locul unui șut direct.

46'

Start de repriză secundă.

21:51

0-0 la pauză între Universitatea Craiova și CFR Cluj.

45'

Braun îl oprește pe Markovic cu un ultim efort. Ar fi rămas singur cu portarul atacantul gazdelor.

43'

Se resimte Markovic după o intrare a lui Muhar. Acesta din urmă are deja un cartonaș galben.

38'

A doua modificare la Craiova: Roguljic în locul lui Baiaram.

25'

Ndong trimite în careu pentru Cîmpanu, noul intrat. Mingea spre poartă este deviată și rămâne 0-0.

23'

Probleme pentru Isfan. Acesta nu mai poate continua și este înlocuit cu Cîmpanu.

18'

Avertisment și în tabăra oaspeților primit de Muhar.

11'

Manea trimite departe de poartă din pasa lui Deac.

4'

Prima șansă a meciului aparține oaspeților. Manea pătrunde în careu și trimite în fața porții. Mingea e respinsă de Zajkov.