1
Univ. Craiova
Bancu 32'

Așa am trăit U Cluj - Universitatea Craiova

Am transmis live text în această pagină, sâmbătă de la ora 21:30, duelul Universitatea Cluj - Universitatea Crioava programat în etapa a 10-a din Liga 1.

23:26

Iulian Călin fluieră finalul meciului.

90'

Cartonas rosu !

Craiova termină meciul în zece. Ivan este eliminat cu roșu direct pe lovirea unui adversar la un duel aerian.

90'

Gol Nistor!

U Cluj egalează prin Dan Nistor, jucător intrat la pauză. Acesta a urmărit pe respingerea lui Bancu și a trimis în forță pentru 1-1.

90'

Meciul e prelungit cu 7 minute.

89'

Koljic se trezește cu mingea la picior în doi metri. E cu spatele la poartă și Gorcea intervine.

85'

Se joacă cu ocaziile cei de la U Cluj. Mitrea trimite cu capul peste poartă.

84'

Vătăjelu aproape să-i dea gol fostei echipe. Respinge Popescu peste bară.

79'

Ocazie pentru U Cluj la pătrunderea lui Ianis Stoica. Șut blocat de Laurențiu Popescu. Atacantul gazdelor rămâne întins pe gazon, în careu.

74'

Nistor pătrunde în careu cu om în marcaj și trimite puțin pe lângă poarta oltenilor.

74'

Oancea trimite în fața porții. U Cluj aproape de gol.

73'

Mitriță întoarce mingea pentru Căpățână, dar acesta trimite mult pe lângă poartă.

68'

Mateiu vede primul galben al meciului.

65'

Schimbare la oaspeți. Intră Căpățână în locul lui Houri.

64'

Stoica pătrunde pe dreapta și trage peste poartă din marginea careului.

62'

Popescu reține șutul lui Mitrea din lovitură liberă.

46'

S-a reluat meciul. Nistor a intrat la gazde și Ivan la oaspeți.

22:18

Craiova intră cu 1-0 la pauză pe Cluj Arena.

42'

Ocazie mare ratată de Craiova prin Markovic. Scăpat singur în careu acesta a încercat o finalizare cu scăriță. Gorcea a pus o mână salvatoare și a respins în corner.

32'

Gol Bancu!

Craiova deschide scorul prin Bancu. Acesta a trimis din voleu, după ce șutul lui Markovic a fost deviat cu șansă până la căpitanul oltenilor.

29'

Trage și Mitriță pe poartă. Rămâne 0-0.

28'

Crețu trage pe poartă. Minge reținută de Gorcea.

27'

Popa aproape să-i fure mingea lui Screciu. Ar fi rămas singur cu portarul.

10'

Craiova a început ezitant, dar prima ocazie aparține oltenilor la șutul lui Houri în plasa laterală.