0
0
FCSB

Așa am trăit U Cluj - FCSB

Etapa a 26-a din Liga 1 s-a încheiat, luni seara, de la ora 20:30, cu partida Universitatea Cluj - FCSB. Meciul a fost live text în această pagină.

FCSB s-a impus în şapte dintre precedentele 10 dueluri directe din campionat, interval în care clujenii şi-au trecut în cont o victorie, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

Ultimul succes reuşit de roş-albaştri: 25 aprilie 2015, Universitatea Cluj - FCSB 0-3.

Cea mai recentă dispută din campionatul României s-a consemnat pe 2 octombrie 2023, FCSB - Universitatea Cluj 2-2, goluri marcate de J. Dawa, Ad. Şut, respectiv D. Nistor şi B. Mitrea.

Ioan Ovidiu Sabău vs FCSB: 16 jocuri în campionat - 4 victorii - 3 remize - 9 înfrângeri.

22:25

Ovidiu Hațegan pune capăt meciului.

90'

U Cluj aproape de gol dintr-o lovitură liberă.

67'

Silaghi îl faultează pe Târnovanu.

46'

Antwi a intrat în locul lui Crețu la FCSB.

46'

Start de repriză secundă.

21:26

Pauză pe Cluj Arena.

34'

Alhassan trimite în fața porții pentru Tavi Popescu. Portarul Gorcea are prim planul și reține.

28'

Crețu (FCSB) vede cartonașul galben.

26'

Primul corner pentru cei de la U Cluj.

22'

Alhassan șutează pe lângă poartă.

20'

Anselmo (U Cluj) este primul jucător avertizat din meci.

16'

PENALTY ratat de U Cluj. Târnovanu a blocat execuția lui Nistor din 11 metri.

13'

Coman caută colțul scurt dintr-o lovitură liberă în lateral dreapta. Gorcea respinge din nou.

11'

OCAZIE de gol ratată de FCSB. Coman a preluat la marginea careului și a trimis pe poartă din 16 metri. Parada lui Gorcea menține scorul egal.

10'

Tavi Popescu primește în careu cu spatele la poartă și este deposedat în cele din urmă.

1'

Start de partidă.

19:43

U Cluj: Gorcea – Chipciu, Masoero, Da Silva, Roger – M. Rus, Simion, Bic – Nistor – Anselmo, Popa.

FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Ov. Popescu, Radunovic – Lixandru, Șut, Alhassan – Oct. Popescu, Olaru, Coman.