FCSB

Victorie categorica pentru FCSB in in primul amical al verii

FCSB a castigat fara emotii, scor 6-0, primul meci amical din aceasta vara, impotriva moldovenilor de la FC Sfantul Gheorghe.

Ros-albastrii au deschis scorul prin Adrian Sut, in minutul 6, iar Andrei Cordea a facut 2-0 dupa doar patru minute. Scorul pauzei a fost stabilit de Ianis Stoica, in minutul 28, dupa o colaborare excelenta cu Florinel Coman.

In a doua parte, Andrei Dumiter, cu o dubla (57 si 90+2) si Ivan Mamut (90) au stabilit scorul final al unei partide fara istoric.

Anton Petrea a folosit doua formule de echipa in cele doua parti ale jocului, dupa cum urmeaza:

Prima repriza: Vlad - Ov. Popescu, Dawa, Harut, Suteu - Musi, Sut, Tanase (cpt) - Cordea, Stoica, Coma.

Repriza a doua: Ducan - Cretu, Achim, Lixandru, Serban - Oaida (cpt), Edjouma, Perianu - Dumiter, Mamut, M. Tanasa.

Urmatorul meci amical al ros-albastrilor este programat sambata seara, incepand cu ora 20:00, pe terenul moldovenilor de la Zimbru Chisinau