FCSB

Steaua la egalitate cu Chindia Targoviste intr-un amical

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

FC Steaua Bucuresti a disputat, joi dimineata, o partida amicala impotriva celor de la Chindia Targoviste, meci in care Nicolae Dica a ales sa foloseasca jucatorii mai putin utilizati in cantonamentul din Olanda.

Partida s-a incheiat egal, scor 3-3 (2-1 la pauza), ros-albastrii conducand cu 2-0, respectiv 3-2, prin golurile marcate de Benzar, Teixeira si Alibec (penalty), in timp ce pentru oaspeti au punctat Neicutescu, de doua ori, respectiv Matei, anunta pagina de Facebook a ros-albastrilor.

Stelistii au evoluat in urmatoarea formula de echipa: Stancioiu - Simion, Pleasca, Filip, Momcilovic - Teixeira, Achim - Jakolis, Benzar, De Amorim - Alibec (cpt). Dupa pauza, Andrei Vlad l-a inlocuit pe Stancioiu in poarta.

FC Steaua Bucuresti va incepe noul sezon al Ligii 1 duminica seara, pe teren propriu, impotriva celor de la FC Voluntari pe Arena Nationala de la ora 21:00.