FCSB

Nicolae Dica vede partea plina a paharului dupa remiza cu FCU: “Sa ramanem cu lucrurile bune facute”

FCSB ramane fara victorie dupa primele trei etape din Liga 1, insa noul antrenor Nicolae Dica este increzator pentru viitorul apropiat.

Dica a comentat remiza cu FCU 1948, meci disputat pe Arena Nationala si incheiat cu 1-1, dupa ce ros-albastrii au deschis scorul dupa pauza.

“A fost o prima repriza nu foarte buna, in care am avut unele probleme pe contraatacurile lor. In a doua repriza am avut posesie, ne-am creat ocazii, am pus presiune.

“As vrea ca echipa sa arate mereu asa cum a aratat in a doua repriza. Am schimbat un fundas la pauza pentru ca am avut acele probleme pe zona centrala.

“Dawa si Tamm formeaza un cuplu bun in acest moment, iar Bouhenna nu prea a jucat la CFR Cluj.

“Trebuie sa fim increzatori, sa ramanem cu lucrurile bune facute. Trebuie sa reglam greselile de pe faza defensiva”, a spus Dica

FCSB are doua puncte acumulate in campionat din noua posibile.