FCSB

Ludogoret e pe cai mari: Hamza inscrie si ia Supercupa Bulgariei (video)

Younes Hamza, jucatorul suflat Stelei de Ludogoret - adversara din barajul Ligii Campionilor - a debutat la echipa bulgara miercuri seara, castigand Supercupa in aceasta tara si marcand un gol.

Ludogoret a castigt Supercupa cu 3-1 in fata celor de la Botev Plovdiv, iar Hamza a inscris in ultimele secunde ale meciului, intrat in minutul 69.

Botev deschisese scorul si avusese golul de 2-0 in picioare, insa a ramas rapid in inferioriatate numerica. Cu toate acestea, cei din Plovdiv au rezistat la 1-1 pana in minutul 85, cand echipa lui Hamza a marcat de doua ori stabilind scorul final si evitand prelungirile.

Barajul Steaua - Ludogoret programeaza prima mansa la Bucuresti, pe 19 august de la ora 21:45, iar returul are loc pe 27 august in Bulgaria.

Younes Hamza a fost dorit de Steaua, dar Ludogoret a intrat pe fir si a semnat cu el luni, chiar in ziua in care ros-albastrii sperau ei sa definitiveze actele.