4
Wisla Cracovia
Popovic 90' 73' Ondrasek 25'

Asa am trait Steaua - Wisla Cracovia. Penalty ratat intentionat de stelisti!

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 16:30 ultimul amical pe care Steaua il sustine in Antalya inaintea reluarii campionatului. Vicecampioana Romaniei a intalnit-o pe Wisla Cracovia, ocupanta locului zece in prima liga poloneza.

18:25

Final de partida. Steaua pierde ultimul amical din Antalya, scor 3-4, dupa ce in minutul 89 conducea cu 3-1.

90'

Gol !

Inca un gol usor primit de Steaua. De aceasta data dupa un corner.

90'

Gol Popovic!

Steaua este egalata in penultimul minut de joc. Un gol venit de niciunde pe fondul unei neintelegeri in aparare.

85'

Intrat pe teren in partea secunda, Florin Tanase suteaza pe poarta din afara careului. Acesta a preluat din iarna tricoul cu numarul 10 la Steaua.

76'

Acelasi Popovic incearca sutul de la distanta si mingea se duce putin peste poarta.

73'

Wisla reduce din diferenta prin decarul Popovic.

67'

Parada senzationala din partea lui Nita la un sut din interiorul careului. O minge grea respinsa de portarul stelist in lateral.

54'

Gol Alibec!

Alibec majoreaza scorul pentru Steaua si reuseste prima dubla in tricoul noii sale echipe cu un sut la coltul scurt.

46'

S-a reluat meciul. Enache a intrat in locul lui Jakolis la pauza.

17:19

Steaua o conduce pe Wisla Cracovia, cu 2-1, dupa o prima repriza in care vicecampioana Romaniei a ratat intentionat un penalty contestat de polonezi. Gnohere a iesit accidentat fiind inlocuit cu Achim.

45'

Nita are o noua iesire gresita din poarta si este salvat de Balasa. Excelent plasamentul jucatorului transferat de Steaua din Italia.

38'

Gol Alibec!

Alibec readuce Steaua in avantaj cu un gol din actiune.

36'

Stelistii refuza sa execute lovitura de la 11 metri si Alibec trimite mingea in afara terenului. O decizie care seamana izbitor cu cea de la amicalul Astra - Pogon Szczecin, cand cele doua echipe au ratat deliberat trei penalty-uri!

34'

Penalty pentru Steaua!

25'

Gol Ondrasek!

Doar trei minute a durat avantajul Stelei. Cei de la Wisla egaleaza prin Odrasek.

19'

Gol Tamas!

Steaua deschide scorul dintr-o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri. Tamas a executat in forta si l-a surprins pe portarul Zaluska.

17'

Steaua aduce in premiera mingea in careul advers printr-o centrare a lui Tamas. Mingea ajunge la Alibec, dar acesta nu se intelege cu De Amorim.

14'

Gafa monumentala comisa de Nita la o centrare din dreapta. Acesta boxeaza gresit si mingea se duce in poarta. Arbitrul invalideaza insa golul pentru un fault la portar pe urmarirea balonului.

12'

Polonezii rateaza de putin deschiderea scorului la o centrare in sase metri. Ondrasek reia mult peste poarta.

9'

Acelasi Balasa urca destul de mult si in ofensiva. Centrarea acestuia pentru Alibec este insa putin prea in spate.

6'

Corner

Prima interventie a lui Balasa. Acesta trimite in corner pentru mai multa siguranta.

1'

A inceput meciul de la Belek. Steaua evolueaza in echipamentul de rezerva alb complet.

16:06

Echipa de start a Stelei:

Nita - Balasa, Moke, Tamas, Momcilovic - Pintilii, Muniru - Jakolis, Alibec, De Amorim - Gnohere.

11:30

De trei ori s-au mai intalnit pana acum Steaua si Wisla Cracovia, toate meciuri fiind amicale. Steaua a castigat o data, iar alte doua meciuri s-au incheiat la egalitate.

Andrei Cristea si Victoras Iacob marcau in victoria, scor 2-1, obtinuta inaintea sezonului 2005/2006 intr-un meci jucat la Kaprun (Austria).