3
0
Viktoria Plzen

Asa am trait FCSB - Viktoria Plzen 3-0 in Europa League

Am transmis live text de la Arena Nationala, joi seara de la 22:05, meciul dintre FCSB si Viktoria Plzen din prima etapa a grupelor Europa League.

90'

Trei minute de prelungire.

84'

La acest meci au asistat 20.714 spectatori.

83'

Gnohere primeste in marginea careului, se intoarce cu fata la poarta si trage slab alaturi.

82'

Ultima schimbare la FCSB: Man intra in locul lui Budescu.

79'

Gnohere rateaza de putin intalnirea cu un balon centrat in forta de Benzar.

73'

Gnohere intra in locul lui Alibec.

72'

Gol Alibec!

Alibec inscrie pentru FCSB golul trei cu un sut usor deviat din lovitura libera.

72'

Benzar obtine lovitura libera in marginea carelui. Pe margine Gnohere a fost chemat de la incalzire pentru a fi introdus in teren.

71'

Terenul ii joaca o festa lui Reznik si mingea acestuia se duce peste poarta.

69'

Intre timp Lugano a redus din diferenta in Israel la Beer-Sheva. Este 2-1 pentru Hapoel.

68'

Alibec refuza practic sa-l joace pe Golofca aflat intr-o pozitie favorabila de contraatac dupa o recuperere excelenta a lui Pintilii in propria jumatate.

65'

Interventie decisiva a lui Benzar la o minge centrata periculos in fata portii de Petrzela.

63'

Acelasi scor de 2-0 si in meciul Hapoel Beer-Sheva - FC Lugano.

61'

Dubla inlocuire la oaspeti: Horava in locul lui Zivulic si Bakos in locul lui Reznicek.

60'

Budescu aproape de hattrick dupa un corner. Sutul acestuia l-a luat la tinta pe un adversar.

58'

Budescu are numeroase calitati, incontestabil, dar in seara asta cu siguranta nu este cel mai in forma executant de cornere. Al doilea pe care il rateaza lamentabil.

58'

Pasa in adancime prea puternica pentru patrunderea lui Alibec. Corner pentru FCSB.

56'

Dica pregateste introducerea lui Ovidiu Popescu in locul lui Coman.

54'

Golofca se prabuseste dupa o cursa in mare viteza in careul advers, insa jocul este lasat liber. Budescu este ingalbenit pentru proteste.

53'

Ovidiu Popescu, De Amorim si Gnohere se incalzesc pe margine, dar primul care ar putea intra e Popescu dupa ritmul pregatirii.

52'

Pintilii intervine decisiv asupra lui Kolar cu o alunecare de manual in propriul careu. Al doilea corner al reprizei pentru Plzen.

51'

Golofca ajunge incredibil o minge centrata de Alibec si care parea pierduta. Impresionanta viteza extremei dreapta de la FCSB.

51'

Stelistii se apara organizat cu intreg efectivul in aceste minute ale partii secunde. Publicul pare ca nici el nu s-a conectat la reluarea partidei.

49'

Limbersky suteaza peste poarta si cehii solicita un corner. Este doar repunere din 6 metri.

48'

Nedelcu se resimte dupa o contra pentru balon. Primeste ingrijiri medicale si este scos pe margine. Va reveni in teren.

47'

Dupa un prim corner al Stelei ramas fara rezultat, faza dupa care Alibec l-a certat pe Golofca pentru o pozitionare in teren, vine sutul lui Benzar pe langa poarta. Un sut deloc rau al fundasului dreapta.

46'

Se reia jocul pe Arena Nationala.

23:06

FCSB iese de la cabine in acelasi efectiv.

22:52

Pauza pe Arena Nationala dupa cea mai buna repriza facuta de FCSB in acest sezon.

45'

Replica furioasa a oaspetilor cu doua ocazii la rand. Nita a respins de fiecare data in corner cu eforturi impresionante.

44'

Gol Budescu!

Gol senzational marcat de Budescu. Lob peste portarul advers dupa o minge lunga trimisa de Alibec de la centrul terenului. Totul a pornit insa de la un duel aerian castigat in extremis de micutul Golofca.

38'

Budescu trimite complet eronat din lovitura de la colt. Mingea iese in cealalta parte a terenului.

37'

Ocazie si mai mare ratata acum de Coman scapat de asemenea singur spre poarta. Acesta l-a intors pe Hejda si a trimis spre poarta. Corner pentru FCSB.

35'

Alibec scapa singur spre poarta, are timp de o preluare si suteaza din cadere in portarul Hruska.

34'

Acelasi Golofca scoate cartonasul galben la Hrosovsky pentru un fault la centrul terenului.

33'

Arbitrul leton opreste un atac stelist pentru un fault comis de Golofca.

29'

Balasa se apara bine la Reznicek si obtine faultul in marginea terenului.

27'

Budescu tine prea mult de minge la o actiune promitatoare in flancul stang. Mingea revine stelistilor in cele din urma.

23'

Golofca intervine decisiv asupra lui Limbersky si deposedeaza ca un fundas veritabil in coltul terenului.

21'

Budescu trage pe jos in dreapta portarului si FCSB are 1-0 pe tabela. Numele lui Budescu este scandat de intregul stadion.

19'

PENALTY!!! Budescu scapa pe contraatac si obtine faultul in careu la duelul cu Hajek.

17'

Mare ocazie ratata de Plzen prin Hrosovksy al carui sut a intalnit transversala.

15'

Budescu se arata nemultumit de o minge stricata de Golofca la pasa lunga trimisa de Planic. Pe margine Dica mai are putin si intra in teren.

14'

INFO: Viktoria Plzen are la acest meci fix 7 spectatori numarati om cu om undeva la inelul trei al peluzei dinspre Bd.Pierre de Coubertain.

13'

Actiune personala a lui Alibec in partea dreapta finalizata cu un sut pe langa poarta.

11'

Centrare a lui Morais pentru Budescu aflat in fata portii. Intervine un fundas al cehilor.

9'

Golofca incearca sutul in forta si trage intr-un adversar. Doar aruncare de la margine pentru FCSB.

8'

Actiune prelungita de atac a Stelei incheiata cu centrarea lui Morais in bratele portarului Hruska.

8'

Presing agresiv al stelistilor cu cinci jucatori in jumatatea adversa.

7'

Alibec ramane intins pe gazon dupa un contact cu un adversar la pasa printre a lui Budescu. In cele din urma capitanul stelist se ridica.

7'

INFO: In cealalta partida a grupei Hapoel Beer-Sheva a deschis deja scorul cu Lugano.

6'

Un nou fanion ridicat de la margine il surprinde in pozitie de offside pe Coman. O decizie la limita a brigazii din Letonia.

4'

FCSB incearca sa tina mai mult de minge, dar Nita greseste o degajare simpla.

3'

O prima decizie de arbitraj care irita tribunele la un offside in care este semnalizat Alibec la o pasa trimisa de Budescu.

2'

Nita intervine la reluarea cu capul a lui Zivulic.

1'

Cehii incep ofensiv la fel ca si la precedenta intalnire cu FCSB de pe Arena Nationala. Intervine Morais si acorda corner.