FCSB

Florentin Matei refuza rezilierea contractului

Mijlocasul Florentin Matei, unul dintre cei patru jucatori la care clubul FCSB a renuntat dupa incheierea sezonului din Liga 1, refuza sa plece in conditiile impuse de club.

"El nu vrea sa rezilieze, ca el mai vrea trei salarii. Nu-ti dau, ma! I-am zis ca-i dau 20.000 (n.a. - euro). Nu ca el vrea 45.000. Ia stai tu acolo ca ai 26 ani si sa fii sanatos", a anuntat Gigi Becali, patronul ros-albastrilor, la Digi Sport.

Transferat de FCSB in pauza competitionala din iarna, Florentin Matei a intrat rapid in dizgratia patronului din cauza evolutiilor modeste si nu a mai prins echipa.

Matei a jucat doar cinci meciuri la FCSB, dintre care unul singur ca titular, contra lui Hermannstadt pe teren propriu, cand a fost schimbat in minutul 55.

Ultima apartiei a lui Matei pe teren a fost in 2 martie la remiza cu Voluntari, scor 2-2, cand a jucat o repriza.