FCSB

FCSB, victorie in amicalul cu Mioveni

FCSB s-a impus, miercuri după-amiază, în meciul amical disputat împotriva celor de la CS Mioveni, scor 1-0.

Golul a fost înscris în minutul 86 de Cristian Dumitru, intrat în repriza secundă în locul lui Octavian Popescu.

În altă ordine de idei, în această partidă a evoluat, pentru prima dată la roș-albaștri, noul atacant al FCSB, Zdenek Ondrasek. Acesta l-a înlocuit, în a doua parte a meciului, pe Florin Tănase.

Dinu Todoran a folosit următoarea formulă de echipă: Vlad - Haruț, Al. Crețu, Vucur, Radunovic - Cristea - Ov. Popescu, Olaru - Moruțan, Tănase, Oct. Popescu.

Imediat după pauză, locurile lui Vlad, Radunovic, Vucur și Haruț au fost luate de Straton, Cordea, Perianu și V. Crețu. De asemenea, în minutul 60 au intrat pe teren și Dumitru, Stoica, Vînă, Musi și Ondrasek.

Următorul meci amical al FCSB se va disputa vineri seară (19:30), la Buzău, pe terenul celor de la Gloria.