FCSB

FCSB, remiză cu PAOK în cel mai tare amical din această vară. Noua achiziție a roș-albaștrilor a gafat la debut!

Echipa FCSB a terminat la egalitate cu PAOK Salonic, miercuri, într-un meci amical disputat în cantonamentul din Olanda, scor 1-1.

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 24 după o cursă spectaculosă, iar formația pregătită de Răzvan Lucescu a egalat în repriza a doua prin Gordeziani.

Acesta a profitat de o gafă a debutantului Siyabonga Ngezana, fundașul adus de FCSB tocmai din Africa de Sud pentru a-i opri pe atacanții din Liga 1 în tentativa roș-albaștrilor de a cuceri titlul.

FCSB a început meciul în formula: Vlad - Ov. Popescu, Dawa, Haruț, Radunovic - Șut, Djokovic, Olaru (c.) - Al. Băluță, Miculescu, Coman.

De cealaltă parte, PAOK i-a avut în teren pe: Zivkovic - Sastre, Panagiotou, Michailidis, Rafa Soares, Schwab, Tsingaras, Taison, Murg, Narey, Brandon.

În primul amical din Olanda cei de la FCSB au pierdut cu 5-2 amicalul cu Anderlecht disputat pe durata a 120 de minute, câte o oră pe repriză.