FCSB

CSA Steaua sufera prima infrangere a sezonului in Liga 4

Echipa CSA Steaua a suferit prima infrangere a sezonului in Liga a 4-a bucuresteana.

Pe sinteticul de la Metaloglobus, in cartierul bucurestean Pantelimon, ros-albastrii au fost invinsi, cu 1-0, de Carmen Bucuresti, una dintre echipele aflate in partea superioara a ierarhiei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Alexandru Nechita cu zece minute inaintea pauzei.

In pofida acestei infrangeri CSA Steaua ramane pe primul loc in clasament, cu 43 puncte, urmata de CS FC Dinamo (41), Carmen Bucuresti (39) si Progresul Bucuresti 2005 (39).

Primele patru la finalul campionatului vor disputa un playoff pentru desemnarea castigatoarei seriei, aceasta urmand a sustine un baraj in dubla mansa pentru promovarea in Liga 3.