FCSB

Steaua pierde si al treilea amical, cu Ludogoret Razgrad. Se remarca Gradinaru

Steaua a pierdut marti noapte un meci amical terminat la ora 23:30, in Anglia, contra bulgarilor de la Ludogoret Razgrad. Romanii au fost condusi cu 4-0, dar au revenit trasi din spate de tanarul Gradinaru si au termint 4-2, desi bulgarii au ratat doua penaltyuri. Steaua a sustinut deja trei amicale pierdute toate.

[news-107977]

Bulgarii au deschis scorul in minutul 19 si au ramas la conducerea jocului, spre disperarea bancii tehnice a Stelei.

"Stai, ma, langa tiganul ala", i s-a strigat lui Latovlevici, care nu avea grija de "coloratul" numar 84.

Numai ca bulgarii au continuat presiunea si au avut un penalty in minutul 25. Un hent al lui Keseru a fost sanctionat, dar marcatorul primului gol a ratat de la punctul cu var.

Keseru a incercat sa se revanseze, insa doua actiuni ale sale au fost oprite de adversari. S-a intrat cu 1-0 la pauza, insa lucrurile nu aveau sa se opreasca aici.

Bulgarii au avut din nou un penalty, in minutul 62, dupa un fault in careu al lui Varela, insa si de aceasta data au ratat, trimitand in bara.

Scorul avea sa capete insa proportii. Minutele 68, 75 si 80 au adus trei goluri pentru bulgari, iar tabela arata 4-0.

Pe final, Gradinaru a salvat Steaua marcand in minutul 85 printr-un lob peste portar, iar un minut mai tarziu a obtinut penalty, transformat de Gabi Iancu.

In afara de acest amical cu Ludogoret pierdut cu 5-1, Steaua a mai inregistrat un 2-1 cu FC Chiasso si un 5-2 cu FC Lugano. Urmatoarele amicale sunt FC Steaua - Oldham Athletic (5 iulie) si FC Steaua - AEL Limassol (7 iulie).

Partida minut cu minut, asa cum a fost LIVE:

FINAL de meci.

84' GOL STEAUA Gabi Iancu inscrie pentru 4-2. Iancu a marcat de la punctul cu var, dupa ce Gradinaru a fost faultat in careu.

81' GOL STEAUA Gradinaru reduce imediat din diferenta, un o minge trimisa frumos, cu bolta, il bate pe portarul advers iesit prea mult. 4-1.

80' GOL Choco inscrie pentru Ludogoret pentru 4-0.

75' Steaua incaseaza un nou gol, 3-0 Ludogoret.

70' Latovlevici, Tanase, Sanmartean si Stanciu au fost inlocuiti cu Tosca, Parvulescu, Gradinaru si Valceanu.

68' 2-0 pentru Ludogoret! Marcelinho inscrie pentru formatia bulgara.

62' Varela provoca penalti pentru Ludogoret dupa un fault in careu. Zlatinski trimite in bara, iar scorul ramane acelasi inregistrat inca din minutul 19.

55' Szukala este schimbat cu Cornel Rapa.

46' Doua modificari efectuate la pauza: Cojocaru in locul lui Arlauskis si Iancu pentru Keseru.

Incepe repriza a doua!

Finalul primei reprize, Steaua-Ludogoret 0-1.

40' Faza fixa pentru Steaua. Keseru trimite direct in bratele portarului bulgar.

34' Cristi Tanase ia o faza pe cont propriu, dar sfarseste prin a gresi o pasa simpla spre Keseru, prin care sa ameninte poarta bulgarilor.

28' Keseru este foarte aproape de egalare, cu un sut din interiorul careului.

25' Dyakov rateaza dubla, nereusind sa inscrie de la punctul cu var in urma unui penalti dictat pentru Ludogoret. Lovitura de pedeapsa a fost acordata la un hent al lui Keseru.

24' Latovlevici sprinteaza in banda, insa centrarea sa nu isi gaseste destinatar in fata portii aparate de Stoyanov.

19' GOL  LUDOGORET! Bulgarii preiau conducerea. Dyakov inscrie pentru Ludogoret dupa un contraatac letal, purtat in viteza.

10' Prestatii subtiri din partea celor doua formatii, din care retinem o intrare dura a lui Cosmin Moti asupra lui Keseru. Stelistul isi revine destul de rapid si jocul se poate relua printr-o simpla lovitura libera.

8' Alex Chipciu genereaza pentru prima data pericol la poarta lui Stoyanov, care scapa cu fata curata la un atac bun al Stelei.

Meciul incepe cu o intarziere de un sfert de ora (21:45).

Steaua: Arlauskis - Varela, Szukala, Gardos, Latovlevici - Sanmartean, Prepelita - Stanciu, Chipciu, Tanase - Keseru

Rezerve: Nita, Cojocaru - Rapa, Filip, Tosca, Matei, Pham-Huy, Pirvulescu, Neagu, Gradinaru, Aldea, Iancu, Valceanu

Ludogorets: Stoyanov - Junior Caicara, Minev, Terziev, Moti - Dyakov, Fabio Espinho, Aleksandrov, Marcelinho, Misidjan - Juninho Quixada

Amanunte aici dupa ora 21:30