FCSB

Anton Petrea: “Jocul nostru ofensiv n-a functionat”

FCSB a inceput sezonul cu o remiza pe teren propriu in fata nou-promovatei U Cluj, iar antrenorul Anton Petrea spune ca lipsa ritmului a afectat rezultatul final.

“Am facut destule greseli, iar in repriza a doua puteam sa fim taxati pe contraatac. Rezultatul nu ma multumeste, iar evolutia echipei nu a fost pe placul meu, pentru ca nu am fost atenti si ne-am expus foarte mult.

“A contat, clar, si lipsa lui Radunovic. La pauza le-am spus ca trebuie sa jucam mai repede si sa punem presiune, dar jocul nostru ofensiv nu a functionat cum trebuie nici in prima, nici in a doua repriza.

“Inca nu avem ritm si asta inseamna ca trebuie sa gestionam extrem de bine situatia din saptamana care vine, cand avem de jucat in cupele europene si cu Rapid”, a declarat Anton Petrea la finalul meciului cu U Cluj.

Cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 1-1, dupa ce Sepcile Rosii au deschis scorul in finalul primei reprize prin Adrian Balan.

FCSB a egalat prin Florin Tanase in repriza secunda dintr-o lovitura de la 11 metri.