Sepsi Sf. Gheorghe

Cristiano Bergodi: “Am meritat sa castigam”

Antrenorul italian Cristiano Bergodi considera ca victoria obtinuta de Sepsi in Supercupa Romaniei este meritata.

"A fost un meci greu, am pornit de la 0-1, dar nu am renuntat, cred ca am meritat sa castigam.

“Baietii au facut un lucru extraordinar. Echipa a jucat bine, am facut un meci nebun. Baietii au facut un lucru fabulos, nu e usor sa castigi contra CFR-ului”, a spus Cristiano Bergodi, antrenorul care aduce al doilea trofeu din vitrina echipei din Sf.Gheorghe.

Sepsi a castigat meciul in 90 de minute, cu 2-1, dupa ce campioana CFR Cluj deschisese scorul inca din minutul 2 prin Paun.

Matei in finalul primei reprize si Rondon, cu cinci minute inaintea finalului partidei, au marcat pentru Sepsi.

In caz de egalitate la finalul celor 90 de minute s-ar fi trecut direct la executarea loviturilor de departajare.