Sepsi – Oțelul 1-1. Primul gol primit de covăsneni în actualul sezon

Echipele Sepsi Sf. Gheorghe și Oțelul Galați au remizat, scor 1-1, într-un meci disputat, luni, în etapa a 4-a din Liga 1.

Oțelul a deschis scorul prin Alexandru Pop, în minutul 5, după o gafă comisă de fundașul gazdelor Ninaj.

Pop a fost aproape de dublă trei minute mai târziu, când l-a întins serios pe Niczuly cu un șut din lovitură liberă.

Replica gazdelor a venit la șutul lui Rondon, în minutul 26, după care Oțelul a irosit alte două mari ocazii.

Ninaj a fost aproape de egalare în debutul părții secunde, portarul Stoian scoțând mingea de sub bară.

Sepsi a restabilit egalitatea cu șase minute înaintea finalului prin Safranko, acesta marcând cu șansă după o deviere norocoasă la lovitura liberă executată de Dumitrescu.

Este primul meci din actualul sezon în care Sepsi primește gol.

Covăsnenii urcă pe locul doi în clasament după punctul obținut in extremis.