1
CFR Cluj
Tachtsidis 32'

Așa am trăit Sepsi - CFR Cluj

Am transmis live text în această pagină meciul Sepsi - CFR Cluj, duminică seara, de la ora 21:00.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 19 ori, de 15 ori s-au impus clujenii, un joc a fost câştigat de covăsneni, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

În turul actualei ediții de campionat CFR Cluj s-a impus, cu 3-0, prin golurile marcate de Tachtsidis, Camora şi Bîrligea.

22:57

Final de partidă.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

85'

Gol Damașcan!

Atacantul moldovean Vitalie Damașcan preia în careu, depășește doi adversari și marchează cu un șut în forță.

79'

Bîrligea primește în careu și trage puțin pe lângă poartă.

70'

Gol Kallaku!

Albanezul Kallaku restabilește egalitatea pentru Sepsi.

68'

Primele modificări la CFR: Deac în locul lui Avounou și Fica în locul lui Otele.

46'

Start de repriză secundă.

21:49

1-0 pentru CFR la pauză.

45'

Sava reține șutul lui Ștefănescu.

38'

Otele marchează golul doi pentru CFR, dar golul este anulat pentru un offside la Cvek.