Scor de maidan in Trivale. CFR Cluj obtine cea mai categorica victorie a sezonului

Echipa CFR Cluj s-a impus de o maniera categorica, scor 6-0 (4-0), contra celor de la FC Arges, in etapa a 8-a din Liga 1 – Playoff.

Doar doua minute a rezistat FC Arges in meciul de pe teren propriu cu liderul din Liga 1.

Paun a deschis scorul cu o executie din interiorul careului.

Deac a majorat apoi dintr-o lovitura de la 11 metri, dupa care tot el a pasat decisiv pentru golul spectaculos marcat de Manea cu un exterior de senzatie din afara careului.

Debeljuh a punctat in prelungirile primei reprize pentru un neverosimil 4-0 la pauza pentru CFR Cluj.

Acelasi Debeljuh a majorat scorul in debutul partii secunde din pasa lui Deac in sase metri.

Petrila a inchis tabela, cu patru minute inaintea finalului.

FC Arges ajunge la a a treia infrangere consecutiva in campionat, cu un golaveraj de 0-14!

CFR Cluj se distanteaza din noua la cinci puncte de FCSB, inaintea meciului pe care ros-albastrii il vor sustine, duminica, la Craiova.

FC Argeş: Greab – Viana, Dobrosavlevici (Turda ’64), Boldor, Muşat – Raynov (Meza Colli ’64), Honciu (Fatai ’73) – Işfan, Palic (Şerban ’73), Dumitraşcu (Dumitru ’64) – G. Ganea. Antrenor: Andrei Prepeliţă.

CFR Cluj: Letica – Manea, Graovac (Yuri ’46), Burcă, Camora – Deac (Dugandzic ’82), Boateng (Cvek ’71), Bordeianu – Păun, Debeljuh (Omrani ’61), Birligea (Petrila ’61). Antrenor: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Palic ’33, Ganea ‘77 / Graovac ‘39.

Arbitri: Andrei Florin Chivulete – Mircea Orbuleţ, Bogdan Gheorghe – Viorel Nicuşor Flueran.