Sageata produce surpriza si invinge Gaz Metan la debutul in Liga 1

Nou-promovata Sageata Navodari a castigat, sambata seara, partida disputat pe teren propriu, la Constanta, contra celor de la Gaz Metan Medias, scor 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Viorel Dinu in minutul 61. Intrat in teren in locul lui Vezan la sapte minute dupa pauza, Dinu a reluat acrobatic cu capul centrarea lui Chitu de pe partea dreapta.

Gaz Metan a incheiat meciul cu un jucator mai putin pe teren dupa ce Alexandru Munteanu a primit rosu direct in minutul 84.

Sageata Navodari: Panagopoulos - Peteleu, Popa, Cr. Munteanu, Filip - N'Doye, Muzac - Florean, Vezan (Dinu '53), Tigoianu (Apostol '86) - Roman (Chitu '58). Antrenor: Tibor Selymes.

Gaz Metan Medias: Plesca - Buzean, Markovici, Frasinescu, Trtovac - Petre, Tahar, Ciuca (Cojocnean '66), Avram - Lullaku (Al. Munteanu '77), Medeiros. Antrenor: Cristian Dulca

Cartonase galbene: Filip '35, Panagopoulos '82 / Llulaku '40, Frasinescu '73

Cartonas rosu: Al. Munteanu '84

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) - Ovidiu Artene, George Neacsu (asistenti) - Marcel Birsan (rezerva)

Observatori: Viorel Sandu, Paul Mincu.

La meci au asistat aproximativ 1.000 de spectatori.