1
0
UTA

Așa am trăit Poli Iași - UTA Arad

Etapa a 19-a din Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul Poli Iași - UTA Arad, live text în această pagină, de la ora 19:00.

Poli Iaşi şi UTA s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de patru ori de la revenirea arădenilor în prima ligă (2020), fiecare trecându-şi în cont câte două victorii.

Cea mai recentă dispută directă din campionatul României s-a disputa pe 4 august 2023: UTA Arad-Poli Iaşi 1-0, prin golul marcat de Andrej Fabry.

Antrenorii Leo Grozavu şi Mircea Rednic s-au mai duelat de şase ori în campionat, un joc a fost câştigat de actualul tehnician al moldovenilor, trei de către Rednic, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

21:07

Final de partidă.

80'

Freitas pătrunde în zona centrală și trage pe centrul porții.

78'

Gol Harrison!

Poli Iași deschide scorul prin Shayon Harrison. Al cincilea gol în actualul sezon.

76'

Micovschi îl faultează pe Martac în marginea terenului și primește cartonașul galben.

75'

Iacob salvează UTA la șutul lui Sergiu Buș. Ocazie mare pentru Poli Iași pe contraatac.

74'

Freitas (UTA) se alege gratuit cu un galben, după ce și-a împins ușor un adversar care bloca executarea unei lovituri libere.

71'

Replică cei de la UTA. Mingea e adusă în careu pentru șutul lui Omondi. Acesta trage mult peste poartă.

71'

Harrison primește în careu și trage pe lângă poartă.

58'

Freitas intră în locul lui Fabry (UTA).

46'

A început repriza secundă.

45'

Fabry trimite puțin pe lângă poarta gazdelor din afara careului.

45'

Ocazie pentru Poli Iași la șutul lui Roman din lovitură liberă.

35'

Cooper scapă singur cu portarul și e blocat de Lung. Atacantul oaspeților a încercat finalizare cu lob.