1
Univ.Craiova
Ivan 45'

Așa am trăit Petrolul – Universitatea Craiova

Am transmis live text în această pagină meciul Petrolul Ploiești – Universitatea Craiova, partidă care a contat pentru etapa a 29-a în Liga 1, penultima a sezonului regular.

În tur, formația din Bănie s-a impus cu 2-1, prin golurile lui Cîmpanu și Rivaldinho. Pentru Petrolul a punctat Irobiso.

Meciul de duminică este a opta de la revenirea oltenilor în prima ligă, în 2014. De două ori s-au impus prahovenii, celelalte cinci partide fiind câştigate de olteni.

17:36

Final de partidă. Craiova câștigă la Ploiești, cu 1-0.

79'

Budescu șutează pe poartă dintr-o lovitură liberă. Reține Popescu fără emoții.

72'

Valceanu reține mingea trimisă cu capul de Rui Silva.

54'

Rui Silva reia cu capul pe lângă poartă după un corner.

46'

Vlădoiu în locul lui Ndong la Craiova.

46'

A început repriza a doua.

16:27

Craiova intră în avantaj la pauză după golul lui Ivan din prelungirile primei reprize.

45'

Gol Ivan!

Craiova trece în avantaj, după ce golul lui Ivan a fost validat.

45'

Marchează Craiova prin Andrei Ivan. Și acest gol este analizat de VAR.

40'

Golul celor de la Petrolul este anulat de VAR pentru un offside. Partida e reluată din careul oaspeților de la 0-0.

37'

Petrolul deschide scorul după o fază fixă. Meijers a trimis în poartă, dar e o discuție dacă a fost sau nu offside.

29'

Popescu reține șutul lui Jair.

15'

Rui Silva în locul lui Badelj la Craiova.

13'

Ocazie ratată de Petrolul prin japonezul Seto. Șut peste poartă din interiorul careului.

5'

Irobiso cade în careul oaspeților la un duel cu Badelj. Jocul e lăsat să continue.