Petrolul a incheiat turul cu un esec la Medias

Formatia Gaz Metan Medias a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Petrolul Ploiesti, în primul meci al etapei a XVII-a a Ligii I.

Astafei a deschis scorul în minutul 21 cu lovitura de cap de la circa cinci metri dupa o centrare de la Llullaku.

În minutul 68, Bawab a transformat o lovitura de la 11 metri, acordata dupa un faul al lui Galamaz asupra lui Nicandro.

Gaz Metan Medias: Plesca - Trtovac, Muth, Markovic (Frasinescu '39), Buzean - Nicandro, Tahar - Astafei, Eric (Zaharia '79), Llullaku (C.Petre '64) - Bawab. Antrenor: Cristian Pustai

Petrolul Ploiesti: Bornescu - Avogadri, Manasse, Galamaz, Guilherme - Cristea (Marinescu '46), Mustivar (Tony '75), Cristescu - Oprita (Morar '60), Bokila, Grozav. Antrenor: Cosmin Contra

Cartonase galbene: Trtovac '30, Eric '39, Nicandro '45, C.Petre '73, Plesca '88 / Bokila '15, Mustivar '39, Galamaz '67, Avogadri '90

Meciul a fost arbitrat de Iulian Dima, ajutat de Vladimir Urzica si Ciprian Dansa. Rezerva a fost Adrian Comanescu, iar observatori Florin Batrânu si Corneliu Fecioru.