Penalty ratat in Chindia – Sepsi. Oaspetii bifeaza a 7-a remiza!

Echipele Chindia Targoviste si Sepsi Sf.Gheorghe au incheiat la egalitate, scor 0-0, sambata, intr-un meci din etapa a 9-a in Liga 1.

O partida disputata la Ploiesti pe ”Ilie Oana”, unde cei de la Chindia au ratat marile ocazii, insa Sepsi a trecut cel mai aproape de gol.

Oaspetii au ratat o lovitura de la 11 metri in minutul 48 prin Karanovic, jucator al carui sut a fost blocat de internationalul de tineret Aioani.

Chindia a ratat in prima repriza prin Negut, sut-centrare care a cazut pe transversala.

Apoi, in partea secunda, Neciu a trimis periculos si portarul Fejer a respins peste poarta.

Pentru Sepsi este a saptea remiza in noua etape!

Chindia Târgovişte: Aioani - Martac, Benga, Piţian, Neciu (Burlacu ’81) - Neguţ, Bic, L. Mihai (Raţă ‘6), Yameogo - D. Florea (Dumitraşcu ’72), M. Voduţ.

Sepsi: Fejer – Kilyen (Dimitrov ’56), Barisic, Tincu, Fl. Ştefan - N. Carnat, Vaşvari, D. Flores (Deaconu ’63), Gal-Andrezly - Safranko, Karanovic.

Cartonaşe galbene: Martac ’42, Neguţ ’67 / Kilyen ’31, Carnat ‘38.