Oțelul învinge pe Cluj Arena și rămâne fără înfrângere în deplasare

Echipa Oțelul Galați a învins Universitatea Cluj în deplasare, cu 1-0, într-un meci disputat, duminică, în etapa a 20-a din Liga 1.

Alexandru Pop a marcat unicul gol al meciului, în minutul 25, cu o reluare din șase metri. Acesta a refuzat să se bucure, Universitatea Cluj fiind fosta echipă a lui Pop.

Universitatea Cluj a egalat în minutul 88 prin Filip Ilie, dar golul atacantului gazdelor a fost anulat de VAR și a rămas 1-0 pentru Oțelul.

Au evoluat echipele

U Cluj: Iliev – Chipciu, Piţian, B. Mitrea, Vătăjelu – G. Simion (E. Manu 68), Doukoure (Fossati 59) – V. Gheorghe (Cîmpanu 59), Nistor, Ianis Stoica (R. Silaghi 75) – D. Popa (Filip Mihai Ilie 75). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Oțelul: Dur-Bozoancă – Zhelev, J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Cisotti (Zivulic 23), I. Neagu (Jardan 62), Samuel Teles – Maciel (Latouchent 90), Al. Pop (G. Cârjan 90), Bodişteanu (R. Tănase 23). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Cartonaşe galbene: Doukoure 29, G. Simion 54, Cîmpanu 72, Nistor 90+1 / Al. Pop 51, Zhelev 65, Miguel Silva 68, Zivulic 90+3, Dur-Bozoancă 90+8.

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Ferencz Tunyogi.