Mioveni – Rapid 0-2. Giulestenii circula fara oprire in debutul sezonului

Rapid a obtinut a doua victorie consecutiva de la revenirea in Liga 1 si ocupa primul loc provizoriu in Liga 1.

Dragos Grigore a deschis scorul cu o lovitura de cap dupa un corner, in minutul 42.

Un gol venit intr-un moment in care jocul Rapidului nu impresiona.

La 0-0, in minutul 12, gazdele de la Mioveni au ratat o buna sansa prin Blanaru.

Acesta a depasit in viteza doi adversari, dar n-a mai gasit precizia sa puna mingea pe poarta.

Rapid si-a securizat victoria dupa pauza, in minutul 54, prin Balan din pasa lui Carnat la capatul unei faze de contraatac.

Giulestenii au trecut chiar pe langa golul trei, in minutul 83, cand Albu a trimis pe langa poarta din centrarea lui Belu-Iordache.

CS Mioveni: Popescu - Oancea, Balaur, Iacob, Şerbănică - Toma, Panait (Buziuc '61), Dumitriu (Massaro '80), Rădescu (Coşereanu '61)- Rusu - Blănaru (Cristea '61). Antrenor: Alexandru Pelici.

Rapid: H. Moldovan - Belu, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais - Crepulja - Carnat (Moise '66), Albu, Ilie (Pănoiu '66), Hlistei (Goge '80)- Bălan (Despa '90+2). Antrenor: Mihai Iosif.

Arbitri: Adrian Cojocaru - Florian Vişan, Mihăiţă Necula.