3
0
Chindia

Asa am trait Universitatea Craiova - Chindia

Etapa a 21-a, ultima programata in acest an, a continuat sambata cu alte doua meciuri: Sepsi - U Cluj 2-1 si Universitatea Craiova - Chindia 3-0. Runda a debutat vineri seara cu remiza inregistrata intre FC Voluntari si Farul Constanta.

22:26

66'

Gol Mitrea!

Cei de la Chindia se apara groaznic la o centrare din dreapta, Ivan ii potriveste mingea pe sut lui Mitrea si acesta inscrie cu un stang sanatos din 6-7 metri.

61'

Centrare in careu de unde respinge Markovic.

60'

O noua faza fixa a Chindiei in jumatatea gazdelor.

59'

Lovitura libera pentru Chindia. Dumitrascu trimite cu stangul mult peste poarta.

46'

Start de repriza secunda.

21:21

2-0 pentru Craiova la pauza. Un penalty ratat de Chindia si un jucator eliminat in tabara oaspetilor.