1
Universitatea Craiova
Gustavo 64'

Asa am triat Voluntari - Universitatea Craiova 3-1

De la 20:30 am transmis vineri seara in aceasta pagina meciul FC Voluntari - Universitatea Craiova din etapa a 2-a in playoff-ul Ligii 1.

22:28

22:27

77'

Senzationala parada lui Popa la capul lui Koljic.

73'

Gol Nemec!

Voluntari loveste pe contraatac prin Nemec din pasa lui Lopes.

71'

Minge in careu pentru patrunderea lui Baiaram. Iese Popa si retine.

69'

Gustavo suteaza in zid si mingea e deviata in corner.

69'

Craiova reia atacurile si Koljic obtine lovitura libera in duel cu Droppa.

67'

Gol Ricardinho!

Voluntari revine rapid la conducere. Budescu a centrat din dreapta, Pigliacelli respinge cu pumnul in lateral si Ricardinho trimite in poarta pentru 2-1.

64'

Gol Gustavo!

Craiova egaleaza prin brazilianul Gustavo cu o reluare din sase metri. Totul a pornit de la o minge pierduta de Budescu la centrul terenului.

63'

Popa respinge sutul lui Gustavo din marginea careului dupa o faza colectiva de atac a oltenilor.

57'

Koljic in locul lui Markovic, ultima schimbare la Craiova.

57'

Ivan suteaza direct in zid dintr-o lovitura libera care se anunta promitatoare.

46'

Bairam, Bic si Nistor au intrat la oaspeti din primul minut al partii secunde. Au iesit Mateiu, Cimpanu si Cretu.

40'

Popa blocheaza sutul lui Bancu din afara careului.

38'

Vladoiu intra in locul lui Conte la Craiova.

21'

Pigliacelli se opune la patrunderea lui Budescu.

7'

Gol Screciu (ag)!

Deschidere de scor. FC Voluntari marcheaza prin autogolul lui Screciu dupa o minge trimisa in fata portii de Ricardinho.