1
0
Farul

Asa am trait Voluntari - Farul

FC Voluntari si Farul Constanta au deschis etapa a 3-a in playoff (Liga 1). Partida a fost live text in aceasta pagina, sambata, de la ora 17:30.

19:24
Final de meci. Victorie pentru Voluntari.
90'
De Nooijer suteaza pe langa poarta.
90'
Doar al doilea sut pe poarta pentru ilfoveni in acest meci.

89'

Gol Ricardinho !

Voluntari deschide scorul dupa o faza fixa de la coltul terenului. Ricardinho reia din cativa metri peste Aioani.
88'
Replica si gazdele prin Merloi. Acesta il ia la tinta pe Aioani.
87'
Exterior incercat de Radaslavescu. Retine Popa fara emotii.
82'
Droppa blocheaza sutul lui Boboc. Ocazie pentru Farul.
81'
Popa respinge sutul in forta trimis de Iancu dintr-o lovitura libera.
80'
Grameni respinge in extremis din fata lui Nemec.
79'
Lovitura libera pentru Farul.
64'
Aioani respinge din fata lui Nemec.
60'
Centrarea lui Radaslavescu ajunge in bratele lui Popa.
59'
Briceag respinge in extremis din fata lui Iancu.
57'
Jefte reia cu capul pe langa poarta dupa o centrare din stanga.
57'
Corner pentru Farul ramas fara rezultat.
50'
Ciobotariu intervine decisiv asupra lui Jefte, dupa ce Tamas ratase blocajul intr-o prima faza.
48'
Meleke patrunde in dreapta. Este deposedat.
46'
Start de repriza secunda.
18:19
S-a incheiat prima repriza. 0-0 la Voluntari.
41'
Ricardinho il cauta pe Nemec in careul Farului. Respinge apararea marinarilor.
39'
Primul corner pentru Farul. Ramane fara rezultat.
38'
Cade Omoh in marginea careului advers. Jocul continua.

37'
Droppa intra in locul lui Budescu.
36'
Centrare a lui Dussaut in careu. Respinge apararea ilfovenilor.
34'
Probleme pentru Budescu. Acuza o accidentare la genunchi si este scos pe targa in afara terenului.
33'
Contra a Farului cu Jefte care a incercat sa-i paseze lui Omoh. A intervenit decisiv Armas.
30'
Omoh suteaza din afara careului. Popa retine fara emotii.

29'

Centrare din lovitura libera si Ricardinho reia cu capul pe langa poarta.

23'

Armas apare la finalizare si trimite cu capul pe langa poarta.
22'
Demarcare a lui Ciobotariu la limita offside-ului. Apare Mladen si respinge in primul corner al meciului.
20'
Meleke urca cu mingea la picior si trage peste poarta Farului.
19'
Insista Omoh la o minge in margine si obtine OUT-ul.
17'
Diagonala pentru urcarea lui Briceag. Acesta nu ajunge mingea.
16'
Centrare a lui Omoh catre nimeni.
1'

FC Voluntari: Popa – Ciobotariu, Tamas, Armas, Briceag – Ricardinho, Meleke – Lopes, Budescu, Rata – Nemec.

Farul: Aioani – Dussaut, Larie, Mladen, De Nooijer – Artean, Nedelcu, Ciobanu – Omoh, Betancor, Sali.

1'

Start de partida la Voluntari.

11:48

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 17 ori în principala competiţie internă, de 10 ori s-au impus dobrogenii, de trei ori au câştigat ilfovenii, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Prima dispută a avut loc pe 14 septembrie 2015, Viitorul - FC Voluntari 3-0.

Cele mai multe goluri s-au marcat pe 21 decembrie 2015, FC Voluntari - Viitorul 2-3.

Cea mai mare diferenţă de scor: 25 august 2019, Viitorul - FC Voluntari 4-0.

Cea mai recentă întâlnire directă: 12 februarie 2022, Farul - FC Voluntari 3-0, marcatori Adrian Petre, Robert Moldoveanu şi Florin Purece.

Gheorghe Hagi vs Liviu Ciobotariu: 4 jocuri în Liga 1  - două victorii Hagi - două succese Ciobotariu.