3
Academica Clinceni
Rusescu 90' Cebotaru 14' Bilali 9'

Asa am trait Voluntari - Academica Clinceni

Etapa a 12-a din CASA Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul FC Voluntari - Academica Clinceni. Partida a inceput la ora 17:15.

19:07

90'

Gol Gheorghe!

Voluntariul reuseste egalarea si salveaza remiza la ultima faza. Ion Gheorghe il depaseste in careu pe Pashov si inscrie cu un sut la coltul lung.

90'

Gol Rusescu!

Academica Clinceni revine la conducere prin Rusescu. Tinut in joc la limita de Gradinaru, fostul golgeter al Ligii 1 marcheaza cu o scarita peste portar. Mingea a lovit si bara.

80'

Rusescu din nou periculos la finalizare. O reluare cu capul care trece putin peste bara.

68'

Cotolan blocheaza in doi timpi sutul lui Rusescu. Portarul gazdelor are nevoie de ingrijiri medicale.

62'

Rusescu trimite la coltul scurt. Blocheaza portar gazdelor Cotolan.

53'

Mailat pentru Stoica si acesta nu prinde poarta cu un sut din marginea careului. Sansa buna pentru Voluntari dupa minute bune de presiune din partea Clinceniului.

48'

Acelasi Chunchucov creaza panica la poarta gazdelor. Reluare pe langa poarta din centrarea lui Tanase.

47'

Patrundere a bulgarului Chunchucov si finalizare cu sut peste poarta.

46'

S-a reluat meciul. Cristi Tanase a intrat la oaspeti.

18:02

Pauza la Voluntari dupa o prima repriza cu patru goluri.

34'

Cordea reia cu capul peste poarta lui Cotolan. Mare ocazie pentru Academica Clinceni.

33'

Gol Achim!

Voluntariul egaleaza dintr-o alta lovitura de la 11 metri. De aceasta data a punctat Achim.

24'

Ion Gheorghe reduce din diferenta dintr-o lovitura de la 11 metri.

14'

Gol Cebotaru!

Oaspetii lovesc din nou. De aceasta data Cebotaru a marcat dupa o faza fixa de la coltul terenului.

9'

Gol Bilali!

Amir Bilali deschide scorul pentru Academica Clinceni cu o lovitura de cap dupa o centrare din dreapta.

1'

A inceput meciul de la Voluntari.

0'

FC Voluntari: Cotolan - I. Costin, Buliga, C. Achim, Grădinaru - Anderson Souza, Borţoneanu, I. Gheorghe - Dorobanţu, Mailat - I. Stoica.

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Bilali, Pîrvulescu - Cebotaru, Cascini - P. Petrescu, Chunchucov, Cordea - Morar.

12:55

Avancronica

FC Voluntari şi Academica s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în ediţia precedentă, fiecare reuşind câte două victorii.

Cea mai recentă confruntare directă: 17 iulie 2020, Academica - FC Voluntari 2-1 (marcatori Adrian Şut, Jovan Markovic, respectiv Alexandru Tudorie).

FC Voluntari este echipa cu cele mai multe goluri marcate cu capul, 6 din 14.

Academica este neînvinsă în acest sezon pe teren advers, inregistrand doua victorii si trei remize.