1
Steaua
Alibec 80'

Asa am trait Viitorul - Steaua 3-1. Tamas a comis-o din nou

Am transmis in aceasta pagina derby-ul zilei in Liga 1: Viitorul - Steaua. La Ovidiu s-au infruntat primele doua echipe din clasamentul playoff-ului.

22:25

Final de partida. Hagi este numai un zambet. Alearga pe teren dupa Reghecampf sa-l imbratiseze.

90'

Nita blocheaza sutul lui Chitu scapat pe contraatac intr-o faza unu contra unu.

87'

Tiru se resimte la o contra pusa de Enache. Al doilea corner consecutiv pentru Steaua.

85'

Putinii suporteri stelisti prezenti la Ovidiu ii cer demisia antrenorului Laurentiu Reghecampf.

80'

Gol Alibec!

Alibec transforma lovitura libera in gol. De doi bani sperante pentru Steaua in acest final de partida.

79'

Cartonas galben Nedelcu!

Pentru un fault asupra lui Gnohere in 20 de metri de poarta proprie.

78'

Reghecampf face o criza de nervi la adresa lui Enache pe marginea terenului.

75'

Gol Casap!

Viitorul isi majoreaza avantajul prin Casap si situatia devine apasatoare pentru Steaua. Nita, recent selectionat in prima reprezentativa, a scapat mingea din maini ca un amator.

66'

Cartonas galben Enache!

Pentru un fault asupra lui Coman.

65'

Hagi muta cu Hodorogea in locul lui Purece.

64'

Ganea intervine decisiv in fata lui Gnohere si respinge in corner la o faza iminenta de gol a Stelei. Cornerul rezultat ramane fara rezultat.

61'

Ocazie ratata de Gnohere cu capul din centrarea lui Enache.

60'

Gnohere si De Amorim intra la Steaua in incercarea lui Reghecampf de a mai salva ce se poate salva la acest rezultat.

57'

Gol Morar!

Morar inscrie dintr-un unghi imposibil aproape paralel cu linia portii.

53'

Balasa il opreste prin fault pe Coman in marginea careului si primeste cartonasul galben.

51'

Moke intra in locul lui Muniru.

46'

Gol Coman!

Viitorul deschide scorul prin Coman la prima actiune din repriza secunda. Centrare in careul stelist, Enache si Balasa sunt depasiti de minge, iar Coman il invinge pe Nita cu un sut din cativa metri. O simpla formalitate.

46'

S-a reluat meciul. Doua schimbari la Viitorul: Morar si Casap intra in locul lui Rosu si Vina.

34'

Vina lasa mingea pentru Coman si acesta rateaza de putin poarta.

29'

Ratare a lui Momcilovic care nu reuseste sa reia decisiv o minge centrata din corner. Acesta se loveste de bara si ramane intins pe gazon.

28'

Jakolis scapa pe contraatac, dar se dovedeste egoist si continua pe cont propriu pana pierde mingea. Popescu aparuse in sprijin pe stanga.

26'

Purece il intinde pe Nita cu un sut din afara careului. O minge grea pe care portarul stelist o retine fara emotii.

17'

Cartonas rosu !

Tamas este eliminat cu rosu direct pentru un fault comis la centrul terenului asupra lui Purece. O intrare dezordonata cu talpa sus pe genunchi.

14'

Cartonas galben primit de Vina.

12'

Coman executa direct spre poarta si mingea trece putin pe langa poarta.

12'

Faza fixa pentru Viitorul din apropierea careului stelist.

9'

Tanase incearca sutul din afara careului si mingea se duce putin peste poarta lui Rimniceanu.

8'

Lovitura libera pentru Steaua din jumatatea adversa de teren. Centrarea in careu este respinsa cu usurinta. Steaua ramane in posesie.

3'

Purece incearca sutul din afara careului. Mingea se duce mult alaturi.

2'

Muniru ramane intins pe teren dupa o lovitura incasata de la Vina.

1'

Ovidiu Hategan flueira startul partidei. Tribune aproape pline pe cochetul stadion din Ovidiu.

20:17

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Țîru, Boli, Ganea - Roșu, Nedelcu, Vînă - Purece, Chițu, Coman.