0
0
Hermannstadt

Asa am trait Viitorul - Hermannstadt 1-0

Etapa a 8-a din Liga 1 Betano s-a incheiat , luni seara, cu meciul dintre Viitorul si Hermannstadt. Apasati aici pentru live video

22:53

79'

Patrundere a lui Ciobanu pe zona centrala. Finalizarea lasa de dorit si mingea se duce mult in tribuna.

71'

Vodut scapa singur cu portarul si Cabuz se opune golului. Corner pentru Viitorul.

69'

Baluta ia o faza pe cont propriu si trimite cu stangul pe langa poarta.

68'

Patrundere a lui Ianis Hagi in careu. Centrare imprecisa. In cele din urma gazdele se aleg cu o lovitura de la colt.

61'

Vodut intra la Viitorul in locul lui Dragus.

60'

Prima modificare si la oaspeti. Tsoumou intra in locul lui Serediuc, debutant in echipa sibiana.

53'

Ciobanu intra in locul lui Matan la Viitorul.

46'

21:46

Pauza la Ovidiu.

29'

Gol Ianis Hagi!

Ianis Hagi transforma pentru 1-0. Sut in bara si de acolo in plasa.

28'

Pasa lunga pentru Ianis Hagi, acesta e agatat de Pamfile si se acorda penalty.

23'

Dalbea avertizat pentru un fault la centrul terenului.

20'

Baluta incearca pasa decisiva pentru Hagi. Acesta din urma rateaza startul si mingea iese afara.