1
Hermannstadt
Oprut 19'

Asa am trait Viitorul - Hermannstadt 2-1

CASA Liga 1 a revenit, duminica, cu restanta dintre Viitorul si Hermannstadt. Meciul a fost live text in aceasta pagina incepand cu ora 19:00.

20:51

84'

Gol Ciobanu!

Luckassen preia cu spatele la poarta si intoarce mingea pentru sutul lui Ciobanu. Balonul se duce aproape de vinclu. Viitorul preia conducerea pe tabela, 2-1!

76'

Cursa a lui Matan spre poarta adversa. Acesta greseste pasa finala. Viitorul ramane in posesie.

72'

Luckassen aproape de gol. Respinge portarul Figueiredo.

70'

Faza controversata in careul gazdelor. Jo Santos a trimis in sase metri si a solicitat penalty la un presupus hent comis de Ghita, capitanul Viitorului. Doar corner pana la urma pentru Hermannstadt.

68'

Bara transversala se opune la sutul lui Romario Benzar din lovitura libera.

68'

Matan in locul lui Ely Fernandes la Viitorul. A intrat si Dussaut in locul lui Matei.

65'

A inceput sa ninga puternic la Ovidiu. Meciul nu este afectat de conditiile meteo, suprafate de joc prezentandu-se ideal pentru aceasta data din calendar.

45'

A inceput partea secunda.

19:46

Pauza la Ovidiu.

43'

Centrare in careul oaspetilor. Cade acolo Luckassen in duel cu un adversar, dar nu se acorda nimic.

39'

Figueiredo apara sutul lui Ciobanu din marginea careului.

38'

Gol Luckassen!

Viitorul egaleaza prin Luckassen dupa un atac pozitional. Atacantul gazdelor a finalizat cu un sut din sase metri la o minge asezata acolo de Ely Fernandes.

24'

Ganea rateaza egalarea cu un sut din interiorul careului. Respinge portarul Cristiano Figueiredo.

19'

Gol Oprut!

Hermannstadt deschide scorul prin Oprut. Sut din interiorul careului dupa o actiune pe partea dreapta.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu.

0'

Viitorul: Cojocaru - Benzar, Dobrosavlevici, Ghiţă, De Nooijer - Matei, Artean, Ciobanu - Ely Fernandes, Luckassen, G.Ganea..

Hermannstadt: Cristiano - Scarlatache, Viera, Stoica, Opruţ - Romario, Alhassan - Vodă, Buzan, Joalisson - Karanovic.

13:42

Avancronica

Viitorul şi FC Hermannstadt s-au mai întâlnit de șase ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus dobrogenii, de două ori au câştigat sibienii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Primul meci a avut loc pe 17 septembrie 2018, Viitorul - FC Hermannstadt 1-0, gol înscris de Ianis Hagi din penalty.

Unicul rezultate de egalitate s-a înregistrat pe 8 noiembrie 2019, FC Hermannstadt - Viitorul 1-1.

Cea mai mare diferenţă de scor: 22 iunie 2020, Viitorul - FC Hermannstadt 4-1.

Cea mai recentă întâlnire directă: 29 iulie 2020, FC Hermannstadt - Viitorul 2-0 (au înscris Ionuţ Stoica şi Gabriel Debeljuh).