Cocheta arena din Ovidiu a gazduit, duminica seara, duelul dintre Viitorul si FCSB, doua echipa care s-au luptat pentru titlul din urma cu doua sezoane pana in ultima etapa. Apasati aici pentru live video

22:56

Final de meci.

89'

Gol Rusescu!

Rusescu preia in marginea careului si finalizeaza cu sut la coltul lung. Primul gol marcat de la revenirea in tricoul ros-albastru.

87'

Ramas singur cu portarul Daniel Benzar rateaza incredibil, minge ii revine si este blocata de Buzbuchi.

86'

Houri vede cartonasul galben.

82'

Gol D.Benzar!

Daniel Benzar inscrie de langa bara a doua din centrarea lui Jakolis.

78'

Qaka avertizat si el pentru proteste.

77'

Morais il opreste prin fault pe Ianis Hagi.

77'

Jakolis pierde mingea in fata lui Ianis Hagi si sutul acestuia din cativa metri se duce paralel cu linia portii.

75'

Contraatac al FCSB dezvoltat in zona central. Mingea ajunge la Daniel Benzar, insa sutul acestuia il loveste pe Man!

73'

Vlad se opune golului cu o mana salvatoare la sutul lui Ianis Hagi din afara careului. Viitorul prinde curaj.

73'

Daniel Benzar intra in locul lui Tanase.

71'

Gol Vina!

Viitorul reduce din diferenta cu o minge peste Vlad iesit in intampinare. Faza pornita de la o minge pierduta de Tanase in jumatatea proprie.

70'

Sut peste poarta trimis de Ianis Hagi.

68'

Galben incasat de Popescu pentru un fault in propria jumatate.

64'

Houri in locul lui Dragus la Viitorul.

63'

Balgradean iese de pe teren si Vlad intra in locul acestuia.

61'

Vlad se incalzeste pe margine in eventualitatea in care Balgradean nu mai poate continua.

59'

Balgradean acuza o accidentare la coapsa dreapta si jocul este oprit.

56'

Man apare din nou la finalizare si trimite periculos spre poarta din pasa lui Jakolis.

52'

Gol Man!

Man majoreaza avantajul FCSB dupa o faza colectiva spectaculoasa.

50'

Man trimite pe langa poarta cu stangul din afara careului.

48'

Tanase primeste in pozitie de finalizare de la Morais. Intarzie sutul si este deposedat.

47'

Interventie salvatoare a lui Buzbuchi la lovitura de cap trimisa de Nedelcu dupa o centrare din corner.

46'

S-a reluat meciul. Morutan intra in locul lui Coman la FCSB.

21:52

Istvan Kovacs fluiera finalul reprizei dupa cinci minute de prelungire.

45'

Nedelcu il ataca pe Ianis Hagi la limita si se alege cu un cartonas galben.

45'

Gol Coman!

FCSB deschide scorul prin Coman dupa o faza confuza. Mai intai Rusescu a ridicat mingea peste Tiru si a reluat in transversala. Revenita in teren mingea e impinsa in poarta de Coman.

43'

Ratare a FCSB-ului pe contraatac. Doar corner obtinut de oaspeti, minge ajunge cu sansa la Filip si acesta suteaza pe langa poarta.

32'

Cojocaru nu mai poate continua si in locul acestuia va intra Buzbuchi.

27'

Dragus preia pe directia de alergare spre poarta, dar Nedelcu are o interventie decisiva.

23'

Centrare a lui Jakolis din dreapta si Tanase reia imprecis cu capul pe langa poarta.

20'

Popescu primeste in marginea careului si trimite cu stangul peste poarta.

18'

Coman cauta poarta cu o minge din corner. Bara se opune! Cei de la Viitorul scot in afara careului si Popescu trimite o ghiulea. Corner pentru FCSB!

16'

Ianis Hagi incearca sutul de la distanta. Mingea se duce alaturi.

14'

Hagi il sacrifica pe Matan si il introduce pe Boboc. Matan vede galben in drum spre marginea terenului. Cel mai probabil pentru injurii aduse lui Istvan Kovacs.

13'

Semnalizare de la magine pentru un offside la Rusescu.

9'

Rusescu preia in marginea careului si suteaza cu stangul. Blocheaza Tiru.

8'

Ianis Hagi centreaza la bara a doua si lovitura de cap a lui Tiru nu prinde spatiul portii.

8'

Filip vede galbenul pentru un fault in banda asupra lui Ianis Hagi.

7'

Coman suteaza peste poarta din lovitura libera.

5'

Cartonas rosu !

Ghita este eliminat cu rosu direct, dupa ce l-a oprit pe Coman prin fault. Atacantul oaspetilor ar fi ramas singur cu portarul.

4'

Rusescu trimite spre poarta si mingea e scoasa incredibil de pe linia portii de Tiru.

2'

Replica Viitorului nu se lasa prea mult asteptata. Matan trimite peste poarta.

1'

Prima ocazie apartine FCSB-ului si este ratata de Coman la mingea intoarsa in careu de Rusescu.

1'

A inceput meciul.

20:03

20:02

12:55

Cea mai recentă confruntare directă a avut loc pe 21 aprilie 2018 si s-a terminat la egalitate pe terenul Viitorului, scor 2-2 (Vînă, Gavra / Man, Budescu).

12:55

Ultima victorie pentru FCSB a avut loc la 11 martie 2018, FCSB - Viitorul 2-1 (Budescu, Momcilovic / Mladen).

12:54

Ultimul succes bifat de elevii lui Gheorghe Hagi: 9 septembrie 2017, Viitorul - FCSB 1-0, gol înscris de Eric de Oliveira.

12:54

Palmares cu Viitorul gazdă: nouă jocuri - două victorii Viitorul - o remiză - șase succese FCSB.

12:54

Palmaresul confruntărilor directe: 3 succese ale dobrogenilor, 13 victorii ale roş-albaştrii şi două rezultate de egalitate.