2
CSM Poli Iasi
Jo Santos 70' Platini 18'

Asa am trait Viitorul - CSM Poli Iasi 5-2

Campioana Viitorul a inchis turul actualului sezon pe teren propriu cu CSM Poli Iasi, un meci pe care Gheorghe Hagi nu concepea sa nu-l castige. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

19:56

Final de meci.

86'

Ocazie mare irosita de ieseni la o faza care i-a avut in prim plan pe Kizito si Jo Santos.

70'

Gol Jo Santos!

Jo Santos introduce mingea in poarta din pasa lui Kizito.

63'

Rimniceanu blocheaza reluarea lui Kizito, dupa care ugandezul a fost faultat clar de Ganea in careu. Se putea acorda penalty entru ieseni.

59'

Baluta in locul lui Mladen si Dumitrescu in locul lui Tucudean la Viitorul.

59'

Mladen de la Viitorul primeste al doilea cartonasul galben.

51'

Gol Tucudean!

Tucudean inscrie al patrulea gol in acest meci.

48'

Jo Santos suteaza pe jos in bratele portarului Rimniceanu. Iesenii au iesit mai hotarati de la cabine.

46'

Platini trimite cu capul spre poarta in bratele lui Rimniceanu la prima actiune a reprizei.

46'

S-a reluat meciul. Stefanescu si Vremea au intrat la oaspeti.

18:47

Pauza la Ovidiu dupa una dintre cele mai spectaculoase reprize din acest sezon.

44'

Gol Chitu!

Viitorul se dezlantuie si Chitu inscrie golul de 4-1 cu un sut din interiorul careului.

42'

Tucudean face hattrick-ul si devine al doilea jucator care inscrie de trei ori in acest sezon intr-un meci dupa Tudorie de la Voluntari.

41'

Contra taioasa a celor de la Iasi prin Kizito si Cisse. Sutul acestuia din urma este blocat.

39'

Gol senzational marcat de Tucudean dupa o cursa personala de toata frumusetea finalizat cu sut pe scurt.

36'

Contraatac al oaspetilor insa totul se termina la pasa decisiva pentru Kizito.

22'

Reluare cu capul a lui Tiru peste poarta.

18'

Gol Platini!

Platini aduce egalarea la primul sut spre poarta al Iasiului. Gol venit dupa o mare eroare defensiva a lui Tiru.

16'

In cele din urma Tucudean inscrie dintr-o minge centrata in forta de Ganea.

15'

Concurs de ratari din partea celor de la Viitorul cu Tucudean in prim plan. Inca o data acesta rateaza singur cu portarul.

13'

Tiru vede primul cartonas galben al meciului.

12'

Eric il lasa pe Tucudean singur cu portarul cu o pasa peste intreaga aparare ieseana. Fanionul ramane jos, insa Tucudean rateaza incredibil.