3
0
Chindia Targoviste

Asa am trait Viitorul - Chindia

Etapa a 15-a din Liga 1 a debutat, vineri seara, cu meciul dintre Viitorul Constanta si Chindia Targoviste. Partida e live text in aceasta pagina.

22:21

90'

Gol Munteanu!

Luis Munteanu marcheaza primul sau gol in Liga 1 la doar a doua partida in primul esalon. Doar 17 ani pentru acest jucator descoperit de Gheorghe Hagi.

83'

Liviu Mihai suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera. Gazdele n-au mai facut zid. O decizie interesanta.

81'

Centrare a lui Filip si Munteanu rateaza de putin intalnirea cu balonul. Sansa buna aici pentru Viitorul.

78'

Cea mai mare ocazie din aceasta repriza pentru Viitorul la capatul unui contraatac. Ciobanu suteaza periculos si Aioani respinge decisiv. Nu se acorda corner, asa cum era normal.

77'

Pitian vede cartonasul galben si va fi suspendat etapa urmatoare.

74'

Centrare a lui Negut din flancul drept. Cabuz balbaie mingea si Ivancic trimite slab spre poarta.

62'

Yameogo suteaza din apropiere si obtine doar lovitura de la colt.

46'

A inceput repriza a doua.

21:17

Se termina prima repriza.

39'

Ganea suteaza pe langa poarta.

26'

Gol Boboc!

Viitorul isi majoreaza avantajul prin Boboc.

18'

Bara si la cealalta poarta. Ganea a trimis periculos din 16 metri.

13'

Inca o sansa de gol pentru Chindia. Mingea reluata de Liviu Mihai se opreste in bara. Oaspetii solicita apoi o lovitura de la 11 metri.