1
0
CFR Cluj

Asa am trait Viitorul - CFR Cluj 1-0

Campioana Viitorul a primit vizita liderului CFR Cluj, sambata seara, intr-un meci din etapa a 15-a in Liga 1 Betano. Accesati aceasta pagina pentru live stream legal.

22:39

Coltescu fluiera finalul partidei.

90'

Muresan reia cu capul putin pe langa poarta. Ce ocazie pentru CFR!

90'

Corner pentru CFR, Muresan ataca mingea si Hodorogea scoate in cealalta parte a terenului. Inca un corner, iese Rimniceanu si respinge.

90'

Patru minute suplimentare.

83'

Deac suteaza in blocaj si Viitorul porneste vijelios pe contraatac.

81'

Hagi raspunde cu Ghita in locul lui Tucudean, o modificare defensiva.

81'

Ultima schimbare la CFR cu Paun in locul lui Peteleu.

75'

Corner pentru CFR la sutul lui Camora. Oaspetii au cerut un hent in careu, insa mana era lipita de corp.

64'

Nistor intra in locul lui Hoban la CFR.

63'

Contraatac al gazdelor cu Chitu in prim plan. Mingea ii vine pe dreptul si greseste pasa pentru Eric venit in suport.

62'

Tucudean suteaza din zona centrala la marginea careului si mingea trece peste transversala.

61'

Galben primit si de Hoban pentru un fault din spate. Creste nervozitatea in tabara oaspetilor.

60'

Culio il faulteaza pe Ganea, apoi incearca sa-l ridice de la pamant si primeste cartonasul galben. Argentinianul va fi suspendat etapa urmatoare.

57'

Viitorul isi arata coltii pe contraatac prin Chitu. Blocheaza Arlauskis acest doar al doilea sut pe poarta al gazdelor si primul din actiune.

57'

Deac centreaza din lovitura libera si Vinicius reia cu capul pe langa poarta. Le-a trecut glontul pe la ureche gazdelor.

55'

CFR-ul controleaza jocul in aceasta repriza pe fondul retragerii totale a celor de la Viitorul.

52'

Actiune periculoasa a oaspetilor cu mingea trimisa in careu de Peteleu pentru Hoban. Resping cei de la Viitorul.

46'

Se reia jocul.

21:32

Pauza in meciul de la Ovidiu.

45'

Gol Eric!

Executie fabuloasa a lui Eric din lovitura libera si Viitorul are 1-0 pe tabela. Al 6-lea gol marcat de brazilian in acest sezon.

43'

Coltescu il avertizeaza verbal pe Hagi. Cei doi se despart prieteni.

42'

Patrundere a lui Tucudean si acesta este oprit neregulamentar de Vinicius. Un fault cinic pentru care Coltescu acorda doar galben spre nemultumirea lui Hagi care a sprintat furibund pe marginea terenului pana in preajma arbitrului de rezerva.

39'

Presing util facut de CFR, Tiru pierde mingea si Culio suteaza pe langa poarta.

39'

Lovitura de cap trimisa de Vinicius in bratele lui Rimniceanu. Este prima minge pe poarta a meciului.

32'

Minge pentru Chitu in stanga, acesta este luat in primire de Vinicius si nu scoate mai mult de o aruncare de la margine.

25'

O noua faza fixa pentru Viitorul. De aceasta data Eric suteaza in blocajul advers, iar Hoban se resimte pentru lovitura incasata.

19'

Ganea incearca sutul direct spre poarta, mingea este blocata de zid.

19'

Lovitura libera pentru Viitorul undeva la 35 metri de poarta CFR-ului.

10'

Ganea trimite pe langa poarta din afara careului. Prima sut spre poarta al meciului.

9'

Deac vede cartonasul galben pentru un cot in figura lui Gane.

8'

Manea urca pe dreapta si rateaza complet centrarea. O minge care ajunge in peluza.

6'

Eric a cazut pe mana si se resimte. In cele din urma mijlocasul gazdelor se ridica si va continua partida.

1'

Start de meci la Ovidiu.

20:47

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Lopez, Țîru, Hodorogea, Ganea - Cicâldău, Băluță, Vînă - Eric, Țucudean, Chițu. Rezerve: Buzbuchi - V. Ghiță, Horj, De Nooijer, Mățan, Kofi, Ciobanu.

CFR Cluj (antrenor Dan Petrescu): Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Mureșan, Camora - Hoban, Djokovic - Peteleu, C. Deac, Culio - Balde. Rezerve: Duka - Păun, Moutinho, Nistor, Boli, Rus, M. Coman.

Arbitri: Sebastian Colțescu (Craiova) - Adrian Ghinguleac (București), Ciprian Danșa (Oradea); rezervă: Marian Barbu (Făgăraș).