1
Astra Giurgiu
Abang 4'

Asa am trait Viitorul - Astra 1-1

Echipele care lupta pentru locul patru in Liga 1 Betano s-au infruntat, vineri seara, de la 20:45. Viitorul si Astra tintesc un loc in cupele europene sezonul urmator. Apasati aici pentru live video

22:40

90'

Matan, cel mai scund jucator de pe teren, trimite cu capul in bara!

90'

Urko Vera intra in locul lui Abang la trecerea timpului pentru Astra.

90'

Patru minute de prelungire.

86'

Iliev blocheaza sutul lui Vina pe jos.

85'

Schema frumoasa pusa in scena de Viitorul. Ianis Hagi centreaza din corner in afara careului pentru reluarea lui Ganea. Mingea se ducea la vinclu, respinge Iliev in corner.

82'

Galben incasat de Mladen pentru in propria jumatate.

76'

Gol Dragus!

Iliev scapa mingea in fata si Viitorul egaleaza prin Dragus. Acesta a indeplinit o simpla formalitate impingand mingea in poarta.

75'

Pasa in adancime pentru Dragus. Apare Erico si respinge prin alunecare.

70'

Mingea ajunge cu sansa la Matan. Sut in blocaj si corner pentru Viitorul.

65'

Hodorogea intra in locul lui Ghita.

21:36

Pauza la Ovidiu.

43'

Ganea trimite pe langa poarta dintr-o lovitura libera executata in forta.

40'

Dubla ocazie pentru Viitorul prin Gavra si Cicaldau. Mai intai Iliev a blocat sutul lui Cicaldau, dupa care Gavra a trimis si el in blocajul lui Bejan.

36'

Matei patrunde in careu si Abang rateaza cu capul. Mingea se duce peste poarta.

29'

Gavra trimite pe langa poarta dupa o recuparare a lui Ianis Hagi in jumatatea adversa.

21'

Sansa de gol si pentru Viitorul. Ianis Hagi preia insa prea larg si suteaza peste poarta. Polczak inchisese acolo foarte bine.

20'

Centrare din corner si Erico reia cu capul putin peste poarta.

19'

Ocazie uriasa ratata de Abang singur cu portarul. Vina a pus acolo un picior prin alunecare si a deviat mingea in corner.

17'

Ganea trimite in centrul careului, dar Gavra si cu Ianis Hagi se invita reciproc sa atace mingea.

4'

Gol Abang!

La prima aparitie in careul gazdelor cei de la Astra inscriu prin Abang cu un sut din apropiere.