2
Universitatea Craiova
Ofosu 27' Cicaldau 13'

Asa am trait UTA - Universitatea Craiova 1-2

Etapa a 13-a din CASA Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu meciul UTA Arad - Universitatea Craiova.

20:56

90'

Albu rateaza egalarea la ultima faza. O lovitura de cap care ajunge in bratele lui Pigliacelli.

90'

Patru minute suplimentare si un corner al gazdelor care se incheie cu un fanion ridicat de la margine.

85'

Cartonas rosu !

Benga este eliminat pentru un fault asupra lui Mamut. O intrare din spatele cu piciorul sus pe gamba croatului.

84'

UTA fara corner pana acum in aceasta repriza secunda, una in care a cautat egalarea.

70'

Oltenii recupereaza in jumatatea adversa, dar Mamut suteaza intr-un adversar.

51'

Balasa nu mai poate continua. Intra Papp la Craiova.

46'

19:48

Pauza la Arad.

45'

Trei minute suplimentare pentru aceasta repriza.

45'

S-a reluat meciul. Cei doi jucatori ai oaspetilor pot continua jocul.

44'

Balasa il face KO pe Marius Constantin, colegul sau de linie, la un duel aerian in propria jumatate.

27'

Gol Ofosu!

Craiova revine la conducere prin Ofosu. Atacantul a patruns pe contraatac si l-a invins pe Iacob cu un sut pe jos.

21'

Gol Buhacianu!

UTA egaleaza prin Buhacianu cu o lovitura de cap in urma unui corner.

13'

Gol Cicaldau!

Barbut centreaza din dreapta, Mamut intoarce pentru Cicaldau si decarul Craiovei gaseste un exterior la coltul lung din 16 metri.

6'

Jocul este oprit din cauza fumului gros ajuns in interiorul stadionului.

4'

Torte aprinse de suporterii aradeni in afara stadionului Francisc Neumann.

1'

A inceput meciul de la Arad.

0'

UTA: 93 Iacob - 8 Bustea, 21 Erico, 4 Benga, 20 Rrumbullaku - 7 Ursu, 98 Isac, 6 Albu, 86 Rusu - 28 Buhacianu, 19 Rusu.

Craiova: 13 Pigliacelli - 18 Vladoiu, 4 Balasa, 23 Constantin, 11 Bancu - 16 Nistor, 6 Screciu, 10 Cicaldau - 22 Barbut, 30 Mamut, 14 Ofosu.

13:40

Avancronica

Doar o victorie au reuşit arădenii în acest sezon pe teren propriu, 1-0 cu Chindia, în rest au două remize şi două înfrângeri.

Patru dintre cele 12 goluri reuşite de arădeni au fost izbutite în urma unor şuturi expediate din afara careului mare.

8 martie 2020, FCSB - Universitatea Craiova 4-1 a fost singura partidă pierdută de olteni pe teren advers în 2020, an în care au mai înregistrat în deplasare 10 succese şi un egal.