1
FCU 1948
Iancu 59'

Asa am trait UTA - FC U Craiova 1948

Am transmis live text in aceasta pagina (vineri, 21:30) meciul UTA Arad - FC U Craiova 1948, partida care conteaza pentru etapa a 7-a din Liga 1.

23:21

90'

Balauru se opune golului la capul lui Compagno. Impresionanta detenta italianului.

80'

Compagno reia cu capul peste poarta dupa o centrare din corner.

75'

Duarte cade in careul gazdelor dupa o centrare a lui Negru. Sustine ca a fost impins, dar mai degraba s-a impiedicat singur.

61'

Asamoah suteaza putin pe langa poarta. Oaspetii foarte aproape de egalare la Arad.

59'

Gol Iancu!

FC U Craiova 1948 reduce din diferenta prin Gabi Iancu dupa o faza de la coltul terenului. Compagno a reluat cu capul spre poarta, Cascini a respins pana in picioarele lui Iancu si acesta a trimis in poarta.

22:18

UTA intra in avantaj la cabine (2-0).

45'

Gol Postolachi!

Duarte pierde mingea la centrul terenului, UTA scapa pe contraatac trei contra unu si Postolachi inscrie cu un sut la coltul scurt.

44'

Compagno patrunde in careu, trece de un adversar si scoate mingea pentru sutul lui Marquet. Mingea se duce pe langa poarta.

37'

Popa blocheaza pe linia portii mingea trimisa de Duarte in Negru. Cei de la FCU aproape de un autogol!

36'

Marquet intra la oaspeti in locul lui Achim.

34'

Iancu nu prinde poarta cu un voleu din 18-20 de metri.

30'

Huyghebaert trage din afara careului. O minge usoara pentru Balauru.

26'

Marius Croitoru este avertizat de arbitru. Acesta a mai fost suspendat in debutul acestui sezon pentru o eliminare incasata la Ovidiu.

9'

Gol Otele!

Jobello centreaza in fata portii si Otele il invinge pe Popa cu o lovitura de cap.

7'

Iancu suteaza din afara careului. Mingea e deviata in corner.

4'

Postolachi primeste in sase metri si trimite cu capul peste poarta.

3'

Actiune rapida a lui Vukcevic. Centrarea acestuia e blocata de Papadopoulos. Primul corner al meciului apartine gazdelor.

1'

Start de partida la Arad.

0'

UTA: Balauru - Hoxhallari, Benga, Chindris - Vukcevic, Cascini, Ubbink, Isac - Jobello, Postolachi, Otele.

FCU: Popa - Negru, Duarte, Papadopoulos, Huyghebaert - Asamoah, Achim - Baeten, Iancu, van Durmen - Compagno.

16:10

Avancronica

Patru puncte au scos oltenii în acest sezon din cele trei meciuri disputate în deplasare, victorie cu FC Argeş, scor 2-0, remiză cu FCSB (1-1) şi înfrângere cu Farul (1-2).

Patru dintre cele opt goluri marcate de craioveni au fost reuşite din faze fixe.

Cinci dintre cele șapte goluri încasate de arădeni au fost primite în prima repriză.

În sezonul regulat precedent, arădenii s-au impus acasă cu 1-0 (autogol Radu Negru), după care au remizat în Bănie, scor 1-1 (Compagno / Ongaro).

Ultima confruntare directă a avut loc în play-out-ul ediției trecute: FC U Craiova 1948 - UTA 1-0, gol înscris de Kovacic.

Ilie Poenaru şi Marius Croitoru s-au mai întâlnit de opt ori în toate competiţiile, de trei ori s-a impus actualul tehnician al arădenilor, de două ori a câştigat oaspetele din această rundă, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.