3
CFR Cluj
Yeboah 85' Bîrligea 29'

Așa am trăit UTA Arad - CFR Cluj 1-3

UTA Arad - CFR Cluj a fost live în această pagină, vineri, de la ora 21:00, în etapa a doua din Liga 1.

23:36

Mulțumim că ați fost alături de noi astăzi și vă așteptăm și să urmărim împreună și alte meciuri live din Liga 1!

90'

Final de meci, CFR este lider în Liga 1.Clasament actualizat.

90'

Bară a lui Manea! La un pas de 4-1, CFR!

90'

UTA cere penalty pentru o ținere în tricou în careul CFR, se studiază de la VAR. Nu se acordă nimic, nu pare să fi fost nimic.

90'

CFR a primit primul gol în acest sezon, UTA fiind echipa care se poate lăuda cu acest lucru. La finalul partide, CFR sare pe locul 1 în clasament, cu 6 puncte din 6 posibile, în timp ce UTA cade pe 11. Clasament actualizat.

85'

Gol Yeboah!

Greșeală în apărarea de la UTA, mingea este repinsă de portarul Iacob, dar ajunge la Yeboah, care sare și trimite cu capul în plasă. Iacob reușise să se ridice, dar nu a mai apucat să îi devieze mingea și lui Yeboah.

77'

Corner pentru CFR, cade un jucător clujean, se cere penalty, nu se acordă nimic.

73'

Centrare în careu trimisă de Fabri de la UTA, prea înalt.

70'

Pe cât de frumoasă și alertă a fost prima repriză, pe atât de lipsită de acțiune este a doua, dar din cauza terenului. Jocul este însă imprevizibil, echipele au încă forță și e posibil să se mai marcheze. Ar putea fi și eliminări din cauza terenului și a intrărilor periculoase.

68'

Se fac intrări periculoase, mngea se oprește în bălți, iar jucătorii alunecă metri întregi încercând să ajungă la minge sau să deposedeze.

65'

Cartonas galben Fabri!

Fault urât al lui Fabri (UTA), îl calcă pe Țâru, galben.

62'

Plouă din nou tare la Arad, după ce se mai opriseră aversele. Manea cade și alunecă 6 metri pe gazon, într-un nor de apă.

52'

Cotele celor de la UTA la acest moment sunt de 5.00 pentru egalitate și peste 20.00 pentru victorie. (Sursa: Betano)

50'

Rareș Pop șutează cu piciorul stâng din careul lui CFR, mingea se duce spre bară, dar portarul Sava respinge cu un ultim efort! La un pas de gol, UTA.

49'

Jefte scapă spre careu, dar nu poate ajunge balonul, iar Iacob prinde din nou, de data aceasta la limită.

46'

Carp, după ce a comis un penalty și a dat un autogol, vrea să mai facă un cadou pentru CFR. Jucătorul de la UTA lasă periculos o minge în apărare, acolo este Jefte să profite, dar portarul Iacob de la gazde prinde.

46'

Începe acum repriza a doua de la 2-1 pentru CFR.

22:41

Meciul este aproape de reluare.

22:26

Rămâneți cu noi pentru partea a doua a meciului!

22:24

O primă repriză în care s-au marcat două goluri frumoase, primul reușit de gazde cu un șut frumos la vinclu al lui Cooper, urmat la nici un minut distanță de egalarea CFR-ului, prin Bîrligea.

UTA ar fi putut  beneficia de un penalty, după un henț în careul clujean, dar arbitrul nu a acordat nimic și nici nu a cerut VAR, în ciuda protestelor arădenilor.

CFR a avut un penalty după un fault discutabil comis în careul Utei de Carp, pe care l-a ratat Jefte. Rapid, după ratare, un corner al CFR-ul s-a încheiat cu un autogol al aceluiași nefericit Carp.

O repriză frumoasă de ambele părți, jucată pe o ploaie torențială la Arad.

45'

UTA atacă, dar prima repriză se încheie.

45'

Filip șutează peste poarta arădenilor.

45'

8 minute de prelungire.

43'

Plouă torențial la Arad, dar gazonul se prezintă bine. Un fulder uriaș se vede peste stadion, urmat de un tuner asurzitor!

41'

Gol Carp!

Autogol UTA! Carp! Același Carp care comisese faultul de mai devreme în careu trimite acum în propria poartă!

40'

Apără portarul Iacob penaltyul executat de Jefte. Se răzbună decizia de penalty, care a fost discutabil.

37'

Parlamentări între arbitrul de centru și VAR, dar nu se arată reluări șirămâne penalty pentru CFR.

34'

Bîrligea care în careu într-un duel cu Carp, pare să se acorde penalty pentru CFR. Nu este clar dacă a fost fault.