3
Astra Giurgiu
Sapunaru 66' Bus 35' Ionita 2'

Asa am trait Universitatea Craiova - Astra 1-3

Lupta la varful Ligii 1 s-a reluat sambata, cu meciul dintre CS Universitatea Craiova si Astra Giurgiu, campioana sezonului trecut si care n-a reusit pana acum sa obtina vreo victorie in primele cinci etape din playoff.

21:51

84'

Gustavo reia pe langa poarta din centrul careului o minge intoarsa inteligent de Mazarache.

82'

Fabricio aproape de autogol la centrarea lui Baluta periculoasa in fata portii.

67'

Fanii oltenilor incep sa paraseasca arena din Trivale la acest scor.

66'

Gol Sapunaru!

Sapunaru face 3-1 cu o lovitura de cap din cornerul executat de Budescu.

63'

Calancea se opune din nou golului la devierea lui Fabricio. Budescu centrase dintr-o lovitura libera.

61'

Calancea pune mana si scoate peste transversala mingea sutata de Budescu direct din lovitura libera.

56'

Sansa uriasa de gol ratata de Baluta. Singur in centrul careului acesta suteaza mult peste poarta dintr-o pasa a lui Ivan.

52'

Gol Gustavo!

Gustavo reduce din diferenta si relanseaza partida. Executie impecabila de la 11 metri.

50'

Al doilea penalty acordat de Barsan Craiovei in acest meci la un fault comis de Oros asupra lui Burlacu.

46'

20:47

Marcel Barsan fluiera finalul primei reprize.

44'

Calancea intervine decisiv la sutul lui Budescu din interiorul careului. Craiova este cazuta in aceste momente.

38'

Burlacu il inlocuieste pe Barthe, jucatorul considerat responsabil pentru faza de la golul doi. Francezul pleaca direct la vestiare.

35'

Gol Bus!

Bus majoreaza avantajul Astrei cu un sut din interiorul careului. Acesta preia de langa Barthe, se intoarce cu fata la poarta si-l invinge pe Calancea.

29'

Gustavo intra in locul lui Zlatinsky.

24'

Iliev respinge peste bara lovitura de cap a lui Baluta. Mingea se ducea spre vinclu.

22'

Barthe intervine decisiv asupra lui Budescu in suprafata de pedeapsa a Craiovei.

15'

Budescu suteaza din afara careului si-l testeaza pe Calancea. Nicio problema pentru acesta.

14'

Screciu primeste cartonasul galben pentru o intrare energica asupra lui Moise.

11'

Craiova preseaza in cautarea golului si Ivan scoate lovitura de la colt. Faza ramane fara rezultat si Astra iese pe contraatac. Budescu suteaza slab dintr-o pozitie dificila.

7'

Actiune prelungita de atac a oltenilor si Mateiu il intinde pe Iliev. De pe margine se aude vocea lui Sumudica: "Ce faceti, ba?!"

4'

Iliev, bulgarul din poarta Astrei, apara lovitura de la 11 metri executata de Zlatinsky.

3'

PENALTY obtinut de Baluta si Zlatinsky are sansa egalarii.

2'

Gol Ionita!

Astra deschide scorul prin Ionita dupa un balon pierdut de Mateiu in marginea propriului careu de 16 metri.